Sisukord
Arvamus
Postimees
18.05.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Männik pürib IRLi juhiks Varjupaiga saanutele eluaseme üürimine napsab tüki riigi rahakotist Mainädal Viinis Eurovisiooni finaalkontserdi ootuses Mikser loodab SDE esimehena jätkata Eesti lühiuudised Muuseumiöö vaikne disko ajaloomuuseumis Purjus juhi osalusel juhtus ränk liiklusõnnetus Uusi praame asendavad veteranid Valitsuse maksuvikat ohustab ka annetusi Majandus Sutter: Eesti Energiale on praegune aeg tõepoolest keeruline Välismaa Makedoonia albaanlased: me ei ole terroristid Kas Poola saab uue presidendi? Välismaa lühiuudised Makedoonlased tulid tänavale uut peaministrit nõudma Arvamus Andres Anvelt: Trahvida, aga õiglaselt Cathy Antuk: Kvoodid ja tegelikkus Jüri Saar: Läbikukkumisele määratud Raul Rebane: Tõmbame nüüd pidurit. Koos Lugejate kirjad Priit Pullerits: vanad audis Juhtkiri: Miks? Järelemõtlemise koht Postimees 1934. aastal: sisserändajate keeld Berliinis Päeva karikatuur Kultuur Savikunsti saladuste sõlmija Sport Klavan ja Augsburg ühe jalaga Euroopa liigas Spordi lühiuudised Peep Pahv: liidri hukatus ja barjääri murdmine Põlva tõmbas käsipalliloteriilt kuldse võidu Kalju kaotus tegi tabeli põnevaks Rekordi teinud Uibo valmistub MMiks USAs Tartu Esimese armastuse mitu palet Võru maantee algus avatakse jälle liikluseks Tartu lubab vanematelt keeleõppeks raha küsida Rock peab võitmiseks hoidma teravat rünnakut Valgekaartlase päevikud jäid müümata Kaks eestlast pälvisid filosoofiaolümpiaadil tähelepanu ERMi katus on silmatorkavalt kõver Paelavabrik ja teadlased täiustavad maskeeringut «See ongi päris elu!» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Andres Anvelt: Trahvida, aga õiglaselt

3 min lugemist
Andres Anvelt. FOTO: Riigikogu kantselei

Valitsus kavatseb tõsta väärteotrahvide päevamäärasid 2,5 korda, praeguse 4 euro asemel 10 euroni. On see samm õige või vale? Kas see täidab eesmärki?

Tellijale

Trahvid ja trahvimine tekitavad inimestes loomuldasa emotsioone ja vastakaid arvamusi. Teatavasti on trahvi baassummaks trahviühik, mis püsib nelja euro juures juba alates aastast 2002, mil jõustus kehtiv karistusseadustik. Trahviühiku aluseks võeti tollane 1600 krooni suurune miinimumpalk, mis omakorda jagati ühes kuus olevate päevade arvuga, saadi tulemuseks 53 ning ümardati 60 kroonile ehk siis neljale eurole praeguses vääringus.

Toona arutleti tõsiselt idee üle siduda trahviühik mõtteliselt miinimumpalga päevamääraga, mis siis tõuseks ühes rütmis koos alampalgaga. Nii aga ei läinud. Küll seoti päevamääraga kriminaalkuriteo eest määratav rahaline karistus ja see põhimõte kehtib tänaseni.

16.05.2015 19.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto