P, 25.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Varjupaiga saanutele eluaseme üürimine napsab tüki riigi rahakotist

Varjupaiga saanutele eluaseme üürimine napsab tüki riigi rahakotist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Oskar Lepik
Oskar Lepik Foto: Erakogu

Riik ja muud tugiorganisatsioonid toetavad Eestis rahvusvahelise kaitse saanud välismaalasi mitmel moel, muu hulgas paneb riik õla alla ka neile eluaseme leidmisel ja selle eest tasumisel.

Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna kohalike omavalitsuste teenuste ja toetuste juht Triin Raag märkis kolmapäeval toimunud Sisekaitseakadeemia rändefoorumil, et kuna Eestis on hetkel vähe sotsiaalkortereid, peab ministeerium pagulastele eluaseme üüriturult muretsema.

Sotsiaalministeeriumi andmeil oli möödunud aasta lõpu seisuga Eestis 7209 munitsipaal- või sotsiaaleluruumi, millest 6414 eluruumis elas 9769 inimest. Kokku oli neid eluruume 215 kohalikust omavalitsusest 181s. Eluasemeid, kus aasta lõpus elas keegi sees, oli omakorda 173 omavalitsuses, ning 36 omavalitsuses olid olemas rahuldamata eluasemetaotlused.

Märksõnad
Tagasi üles