Sisukord
Tartu
Postimees
18.05.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Männik pürib IRLi juhiks Varjupaiga saanutele eluaseme üürimine napsab tüki riigi rahakotist Mainädal Viinis Eurovisiooni finaalkontserdi ootuses Mikser loodab SDE esimehena jätkata Eesti lühiuudised Muuseumiöö vaikne disko ajaloomuuseumis Purjus juhi osalusel juhtus ränk liiklusõnnetus Uusi praame asendavad veteranid Valitsuse maksuvikat ohustab ka annetusi Majandus Sutter: Eesti Energiale on praegune aeg tõepoolest keeruline Välismaa Makedoonia albaanlased: me ei ole terroristid Kas Poola saab uue presidendi? Välismaa lühiuudised Makedoonlased tulid tänavale uut peaministrit nõudma Arvamus Andres Anvelt: Trahvida, aga õiglaselt Cathy Antuk: Kvoodid ja tegelikkus Jüri Saar: Läbikukkumisele määratud Raul Rebane: Tõmbame nüüd pidurit. Koos Lugejate kirjad Priit Pullerits: vanad audis Juhtkiri: Miks? Järelemõtlemise koht Postimees 1934. aastal: sisserändajate keeld Berliinis Päeva karikatuur Kultuur Savikunsti saladuste sõlmija Sport Klavan ja Augsburg ühe jalaga Euroopa liigas Spordi lühiuudised Peep Pahv: liidri hukatus ja barjääri murdmine Põlva tõmbas käsipalliloteriilt kuldse võidu Kalju kaotus tegi tabeli põnevaks Rekordi teinud Uibo valmistub MMiks USAs Tartu Esimese armastuse mitu palet Võru maantee algus avatakse jälle liikluseks Tartu lubab vanematelt keeleõppeks raha küsida Rock peab võitmiseks hoidma teravat rünnakut Valgekaartlase päevikud jäid müümata Kaks eestlast pälvisid filosoofiaolümpiaadil tähelepanu ERMi katus on silmatorkavalt kõver Paelavabrik ja teadlased täiustavad maskeeringut «See ongi päris elu!» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu lubab vanematelt keeleõppeks raha küsida

2 min lugemist
Tartu Miina Härma gümnaasiumi direktor Ene Tannberg. FOTO: Sille Annuk

Kool võib küsida keeleõppeks vanematelt tasu, kui selle maksmine on vabatahtlik ja see on huvitegevus, mitte õppekava osa, leiab Tartu linn.

Tartus on Miina Härma gümnaasium põhikooliastme keeleõppe tarvis küsinud lapsevanematelt osalustasu juba 1989. aastast alates. Seda on küsitud ja makstud selleks, et lapsed saaksid rohkem ja varem keeli õppida.

Härma kooli direktor Ene Tannberg ütles, et see on õpilastele vabatahtlik, aga on kujunenud nii, et pea kõik on õppinud ja sellest ei ole olnud probleemi.

Riiklik õppekava näeb ette, et teine võõrkeel algab kuuendas klassis, Härma pakub võimalust alustada kaks aastat varem. Teine võõrkeel on olnud pikka aega vene keel, mille omandamine annab tööturul eeliseid.

Kool teavitab vanemaid sellest võimalusest kolmanda klassi kevadel. «See on ringitund, rõhutan seda. See on rangelt vabatahtlik,» ütles Tannberg. «Sõlmime lapsevanematega lepingu ja nad maksavad keeleõppe eest kas poolaasta või aasta kaupa.»

Tasu on praegu on 110 eurot õppeaastas, suurem osa sellest läheb palgaks.

Kolmas võõrkeel kuuendast klassist on saksa või prantsuse keel ja loogika on sama.

«See on võimalus pakkuda lapsele väikse raha eest mingit keelt lisaks,» ütles Tannberg. «Sellel on siiski ka tulemusi, meil on üha rohkem õpilasi, kes juba põhikooli lõpus sooritavad saksa või prantsuse keele rahvusvahelise keelesertifikaadi eksami A2 või B1 tasemel.»

Ehk siis tasemel, mida riiklik õppekava näeb põhikooli lõpus ette esimese keele puhul.

Tannberg toonitas, et erinevus Tallinnas kõneainet pakkunud juhtumist, kus maavanem keelas keeletundide eest tasu küsida, on see, et Tallinnas nõuti  tasu õppekavajärgsete keeletundide andmiseks.

«Meil on need ringitunnid, samamoodi kui keegi käib muusikakoolis või spordiklubis ja maksab selle eest,» sõnas Tannberg. See tähendab lastele ka rohkem tunde nädalas.

Tartu haridusosakonna juhataja Riho Raave lausus, et Härma puhul on peaküsimus, kui vabatahtlik ja õppekavaväline see keeleõpe on.

«Minu hoiak on, et kui lapsed on Härmasse läinud vabatahtlikult ning kui nad seda aktsepteerivad, siis minu arust ei ole probleemi,» ütles Raave. «Eks lapsed lähevadki sinna selleks, et midagi rohkem saada.»

Seotud lood
16.05.2015 19.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto