Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.05.2015
Eesti Elina Born ja Stig Rästa: läheme lavale kindla tundega René Vilbre: pidime kompromissidele «jah» ütlema Mart Normet: hämmastav, kuidas lavaga on mööda pandud! Ossinovski juhiks sotse riigikogust Eestlastel seisab ees Eurovisiooni-eksam Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti eurosaadikud tõstavad istungitel usinasti kätt Palju õnne Tagakülg 1905esikas Eesti lühiuudised Kui mäng muutub reaalsuseks Vargad puistasid Tallinnas poolsada korterit Majandus Kontsentreeritud piima eksport Leetu on enam kui sajakordistunud Majanduse lühiuudised Leiburi tehase sulgemine jätab tööta paarkümmend inimest Leedo ja Miil kolivad parvlaevad Saksamaale Välismaa Tarandi raport kutsub ELi kaitserahastust korrastama Välismaa lühiuudised EL kavandab migrandismugeldamisele sõjalise vastuse andmist Arvamus Kõva sõna Tanel Veenre: tänuvõlg inimlikkuse ees Toomas Randlo: saadame pagulased tagasi? Erkki Bahovski: hoolimatus inimelude vastu Madli Vitismann: veel kord Läänesadama reisiterminalist Janek Kalvi: riiklik vale alkoholist Juhtkiri: vaikus on kindluse suurim vaenlane Postimees 1910. aastal: talupojad mässasid metsaraiumise vastu Kultuur Tõde ei solva ehk Lugu ootamatust armastusest Kunst ei kuulu rahvale? Sport Tanel Kangert: kõik sujub hästi Spordi lühiuudised Sünnipäevalaps Valmo Kriisa: võitsin sünnipäeval esimest korda Venelaste «maailma parimad» jäid valitsejatele alla Ootamatu pööre – Rock asus finaalseeriat juhtima Kuningas Reyese 11 aastat tiitlini ja Reali kauaoodatud triumf Tartu Vallavanem peab õppereisi edu pandiks Igaüks haiglas suitsust ei loobu Keskkonnainspektorid puistasid metalli kokkuostjaid Kevadnäitusele järgneb suvelaager Õiged naabrid aitavad puhtal toidul kasvada Tartlased esitasid uued kaasava eelarve ideed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: hoolimatus inimelude vastu

2 min lugemist
Erkki Bahovski FOTO: Mihkel Maripuu

Kui NSV Liidu rahvasaadikute kongressi otsustest Molotovi-Ribbentropi (MRP) pakti salaprotokollide olemasolu tunnistada võis vähemalt aru saada nii, et salaprotokollid polnud üldiselt helgeim lehekülg Nõukogude ajaloos, siis praeguseks on pendel taas teise äärmusse võnkunud.

Tellijale Tellijale

«Nõukogude Liit sõlmis Saksamaaga mittekallaletungi lepingu. Inimesed ütlevad: «Ah, see on halb.» Kuid mis on selles halba, kui Nõukogude Liit ei soovinud võidelda, mis on selles halba,» tsiteerib Vene presidenti Vladimir Putinit eelmise aasta novembrist rahvusvaheline meedia.

Venemaa katsed luua paralleeluniversum on jõudnud ka ajalukku. Kui Nõukogude Liit ei soovinud võidelda, siis kelle või millega võitles Soome Talvesõjas või Poola oma idaosas 1939. aastal?

18.05.2015 20.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto