Sisukord
Tarbija
Postimees
19.05.2015
Eesti Elina Born ja Stig Rästa: läheme lavale kindla tundega René Vilbre: pidime kompromissidele «jah» ütlema Mart Normet: hämmastav, kuidas lavaga on mööda pandud! Ossinovski juhiks sotse riigikogust Eestlastel seisab ees Eurovisiooni-eksam Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti eurosaadikud tõstavad istungitel usinasti kätt Palju õnne Tagakülg 1905esikas Eesti lühiuudised Kui mäng muutub reaalsuseks Vargad puistasid Tallinnas poolsada korterit Majandus Kontsentreeritud piima eksport Leetu on enam kui sajakordistunud Majanduse lühiuudised Leiburi tehase sulgemine jätab tööta paarkümmend inimest Leedo ja Miil kolivad parvlaevad Saksamaale Välismaa Tarandi raport kutsub ELi kaitserahastust korrastama Välismaa lühiuudised EL kavandab migrandismugeldamisele sõjalise vastuse andmist Arvamus Kõva sõna Tanel Veenre: tänuvõlg inimlikkuse ees Toomas Randlo: saadame pagulased tagasi? Erkki Bahovski: hoolimatus inimelude vastu Madli Vitismann: veel kord Läänesadama reisiterminalist Janek Kalvi: riiklik vale alkoholist Juhtkiri: vaikus on kindluse suurim vaenlane Postimees 1910. aastal: talupojad mässasid metsaraiumise vastu Kultuur Tõde ei solva ehk Lugu ootamatust armastusest Kunst ei kuulu rahvale? Sport Tanel Kangert: kõik sujub hästi Spordi lühiuudised Sünnipäevalaps Valmo Kriisa: võitsin sünnipäeval esimest korda Venelaste «maailma parimad» jäid valitsejatele alla Ootamatu pööre – Rock asus finaalseeriat juhtima Kuningas Reyese 11 aastat tiitlini ja Reali kauaoodatud triumf Tartu Vallavanem peab õppereisi edu pandiks Igaüks haiglas suitsust ei loobu Keskkonnainspektorid puistasid metalli kokkuostjaid Kevadnäitusele järgneb suvelaager Õiged naabrid aitavad puhtal toidul kasvada Tartlased esitasid uued kaasava eelarve ideed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kui mäng muutub reaalsuseks

6 min lugemist
Virtuaalses libamaailmas «GTA» on lubatud kõik kavatsused. Mängu viiendas versioonis saavad mängijad lisaks autode varastamisele, narkokaubitsemisele, tapmisele ja prostituutidega mehkeldamisele lisapunkte vägistamise ja naise peksmise eest. FOTO: Kuvatõmmis

Mitmes riigis alla 18-aastastele keelatud vägivaldset mängu saavad Eesti algklassilapsed vabalt mängida nii kodus kui ka mängutoas ning soovi korral osta ka poest.

Tellijale Tellijale

Kuigi arvutile mõeldud GTA V on Eestis ametlikult müügil alles selle aasta aprillist, on see siinsetele mängusõpradele olnud erinevate konsooliversioonidena kättesaadav juba 2013. aasta lõpust ning varasemad versioonid juba pikalt enne seda. Populaarsust on GTA kogunud nii täiskasvanute kui ka laste hulgas, tehes sellega iseäranis murelikuks koolipsühholooge ja pereterapeute.

Eesti koolipsühholoogide ühingu juhatuse liikme ja Kiili gümnaasiumi psühholoogi Kristi Feldmani sõnul on laste ja noorukite hulgas mängu online-versioon väga populaarne, kuna seda saab nutitelefonides mängida. «Laste enda hinnang sellele on – ah, see äpp ei olegi päris täisversioon ja ongi ohutum,» sõnab ta.

Jutt käib siis ühest «GTA» varasemast, «San Andrease» versioonist. Suurimat muret teeb koolipsühholoogile aga asjaolu, et seda juttu räägivad väga paljud algklassiõpilased, kes tegelikult ei peaks seda mängu üldse mängima.

Peamiselt on Feldman seda tähele pannud esimese kuni kolmanda klassi õpilaste puhul. Mängivad ka vanemad poisid, kuid need sellest nii palju ei räägi.

18.05.2015 20.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto