«Kanada võib moodustada veel neli või viis sama tugevat meeskonda, kuid vaevalt saaksime meie koostada lisaks kasvõi ühe meeskonna, kes oleks võimeline jõudma MMil finaali,» sõnastas omaaegne hokikuulsus Vjatšeslav Fetissov venelaste jaoks valusa tõe. Ta lisas, et aasta varem võidetud maailmameistri tiitel tekitas venelaste leeris jõudude vahekorrast vale pildi. Ilmselgelt ei sõitnud paljud konkurendid olümpia-aastal MMile oma parimas rivistuses.
Venelaste jaoks on jäähoki siiski ülitähtis spordiala ning kaotusi ei seedita. Näiteks eile varahommikul Moskvasse jõudnud koondisel polnud Venemaa meedia andmetel vastas mitte ühtegi fänni…
Kanada oli aga vaieldamatult MMi parim meeskond. Juba tiitlivõistluse eel räägiti sellest, et seekordses koondises on palju noori mängijad, kes võiksid kuuluda järgmisse olümpiakoondisse. Uue põlvkonna võidutahet tõstis esile ka kuldse kolmiku klubisse – olümpiavõit, maailmameistri tiitel ja Stanley karika võit – jõudnud Crosby.
«Noortes mängijates oli palju energiat, olime võidunäljas. Muutusime iga mänguga üha paremaks ning finaalis tegutsesime suurepäraselt,» sõnas Crosby. «Näitasime oma meeskonna sügavust, kogu meeskond tegutses väga vingelt.»
Kanada koondise peatreener Todd McLellan nimetas oma hoolealuste võitu hävitustööks. «Meie mängijad ei vajanud selleks kohtumiseks lisamotivatsiooni, kuid venelased lisasid meile emotsiooni soojenduse ajal meie suunas saadetud pilkudega. Seepeale näitasid meie mängijad jääl kõike, mida oskavad,» lausus ta.
Ja justkui olnuks kaotusest veel vähe, teenisid Venemaa hokimehed finaalijärgse käitumisega oma maa alaliidule rahalise trahvi. Nimelt lahkusid nad pärast hõbemedalite kaelasaamist jäält ega jäänud kuulama võitjale pühendatud hümni. Hokimaailma tavade järgi on selline käitumine lubamatu.
Turniiri MVP: Jaromir Jagr