Sisukord
Arvamus
Postimees
19.05.2015
Eesti Elina Born ja Stig Rästa: läheme lavale kindla tundega René Vilbre: pidime kompromissidele «jah» ütlema Mart Normet: hämmastav, kuidas lavaga on mööda pandud! Ossinovski juhiks sotse riigikogust Eestlastel seisab ees Eurovisiooni-eksam Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti eurosaadikud tõstavad istungitel usinasti kätt Palju õnne Tagakülg 1905esikas Eesti lühiuudised Kui mäng muutub reaalsuseks Vargad puistasid Tallinnas poolsada korterit Majandus Kontsentreeritud piima eksport Leetu on enam kui sajakordistunud Majanduse lühiuudised Leiburi tehase sulgemine jätab tööta paarkümmend inimest Leedo ja Miil kolivad parvlaevad Saksamaale Välismaa Tarandi raport kutsub ELi kaitserahastust korrastama Välismaa lühiuudised EL kavandab migrandismugeldamisele sõjalise vastuse andmist Arvamus Kõva sõna Tanel Veenre: tänuvõlg inimlikkuse ees Toomas Randlo: saadame pagulased tagasi? Erkki Bahovski: hoolimatus inimelude vastu Madli Vitismann: veel kord Läänesadama reisiterminalist Janek Kalvi: riiklik vale alkoholist Juhtkiri: vaikus on kindluse suurim vaenlane Postimees 1910. aastal: talupojad mässasid metsaraiumise vastu Kultuur Tõde ei solva ehk Lugu ootamatust armastusest Kunst ei kuulu rahvale? Sport Tanel Kangert: kõik sujub hästi Spordi lühiuudised Sünnipäevalaps Valmo Kriisa: võitsin sünnipäeval esimest korda Venelaste «maailma parimad» jäid valitsejatele alla Ootamatu pööre – Rock asus finaalseeriat juhtima Kuningas Reyese 11 aastat tiitlini ja Reali kauaoodatud triumf Tartu Vallavanem peab õppereisi edu pandiks Igaüks haiglas suitsust ei loobu Keskkonnainspektorid puistasid metalli kokkuostjaid Kevadnäitusele järgneb suvelaager Õiged naabrid aitavad puhtal toidul kasvada Tartlased esitasid uued kaasava eelarve ideed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toomas Randlo: saadame pagulased tagasi?

2 min lugemist
Toomas Randlo FOTO: Toomas Huik / Postimees

Euroopa Liidu võimaliku pagulaskvoodi nimetamisele järgnenud reaktsioonist jääb mulje, et kuri euroliit sunnib meid võtma vastu hulganisti Aafrika mandrilt pärit tumeda nahavärviga põgenikke, kes on harimatud ning tulevad oma koobastest nüüd Maarjamaale tapma, vägistama ja oma kultuuri peale suruma. Debatt pagulaste üle on muutunud hirmutamiseks.

Tellijale Tellijale

Pagulaste hulk, mis Eestil tuleb võib-olla vastu võtta, on esialgu välja pakutud arvust umbes kümme korda suurem. Loomulikult tekitab see paljudes ebamugavust. Eesti on siiani võtnud vastu vaid käputäie asüülitaotlejaid ning ülejäänud tagasi saatnud. Kusjuures Eesti on ühtlasi ka pagulaste seas üks ebapopulaarsemaid riike.

Liberaalsema pagulaspoliitika vastased ütleksid kohe, et põgenikega kaasnevad kulutused, kuritegevus ja sada häda veel ning seetõttu pole neid rohkem siia vaja. Ma ei poolda muidugi nii vabameelset suhtumist, nagu näeme Rootsis, sest me tõesti ei suuda suurel hulgal asüülitaotlejaid vastu võtta, kuid kindlasti saaksime seda teha rohkem kui praegu. Jah, kaasnevad kulud, kuid alternatiiv oleks lasta neil surra Vahemerel või oma kodumaal. Seega nende ärapõlgamine oleks ebainimlik.

18.05.2015 20.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto