Sisukord
Välismaa
Postimees
19.05.2015
Eesti Elina Born ja Stig Rästa: läheme lavale kindla tundega René Vilbre: pidime kompromissidele «jah» ütlema Mart Normet: hämmastav, kuidas lavaga on mööda pandud! Ossinovski juhiks sotse riigikogust Eestlastel seisab ees Eurovisiooni-eksam Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti eurosaadikud tõstavad istungitel usinasti kätt Palju õnne Tagakülg 1905esikas Eesti lühiuudised Kui mäng muutub reaalsuseks Vargad puistasid Tallinnas poolsada korterit Majandus Kontsentreeritud piima eksport Leetu on enam kui sajakordistunud Majanduse lühiuudised Leiburi tehase sulgemine jätab tööta paarkümmend inimest Leedo ja Miil kolivad parvlaevad Saksamaale Välismaa Tarandi raport kutsub ELi kaitserahastust korrastama Välismaa lühiuudised EL kavandab migrandismugeldamisele sõjalise vastuse andmist Arvamus Kõva sõna Tanel Veenre: tänuvõlg inimlikkuse ees Toomas Randlo: saadame pagulased tagasi? Erkki Bahovski: hoolimatus inimelude vastu Madli Vitismann: veel kord Läänesadama reisiterminalist Janek Kalvi: riiklik vale alkoholist Juhtkiri: vaikus on kindluse suurim vaenlane Postimees 1910. aastal: talupojad mässasid metsaraiumise vastu Kultuur Tõde ei solva ehk Lugu ootamatust armastusest Kunst ei kuulu rahvale? Sport Tanel Kangert: kõik sujub hästi Spordi lühiuudised Sünnipäevalaps Valmo Kriisa: võitsin sünnipäeval esimest korda Venelaste «maailma parimad» jäid valitsejatele alla Ootamatu pööre – Rock asus finaalseeriat juhtima Kuningas Reyese 11 aastat tiitlini ja Reali kauaoodatud triumf Tartu Vallavanem peab õppereisi edu pandiks Igaüks haiglas suitsust ei loobu Keskkonnainspektorid puistasid metalli kokkuostjaid Kevadnäitusele järgneb suvelaager Õiged naabrid aitavad puhtal toidul kasvada Tartlased esitasid uued kaasava eelarve ideed Meelelahutus Koomiks Sudoku

EL kavandab migrandismugeldamisele sõjalise vastuse andmist

2 min lugemist
Eesti laevakaitsjad 2011. aastal Saksa fregatil Hamburg, mis osales Adeni lahel piraaditõrjemissioonil EUFOR Atalanta, mida nüüd nähakse võimaliku Vahemere-missiooni eeskujuna. FOTO: Reuters/ScanPix

Pärast eilset ELi välis- ja kaitseministrite kohtumist Brüsselis on paigas Vahemere inimsmugeldajate vastu suunatud sõjalise missiooni nimi, peakorteri asukoht ja isegi seda juhtima määratud kontradmiral. Puudust tuntakse aga ÜRO Julgeolekunõukogu mandaadist, samuti ei meeldi sõjaline lahendus inimõiguslastele.

Tellijale Tellijale

Nagu teatas liidunõukogu pressiteenistus, otsustati asutada mereväeoperatsioon EUNAVFOR Med, mille eesmärk on purustada Vahemere inimkaubitsejate ärimudel. Operatsiooni peakorter hakkab asuma Roomas ja juhiks saab Itaalia kontradmiral Enrico Credendino. Kahekuise käivitusfaasi ja esimese tegutsemisaasta hinnanguliseks hinnaks on 11,82 miljonit eurot.

«On põhimõtteline otsus alustamaks operatsiooni, millel on kaks fookust,» võttis Brüsselis otsustatu kokku kaitseminister Sven Mikser. «Üks on tõkestada kriminaalne tegevus, milleks inimsmugeldamine üle Vahemere ju on, ning võtta vastutusele sellega tegelejad. Teine on humanitaarne aspekt, sest teatavasti on viimastel kuudel ja nädalatel väga palju immigrante Vahemerel hukkunud. Üks selle operatsiooni eesmärke on ka katastroofi merel leevendada ja ära hoida.»

18.05.2015 20.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto