Sisukord
Uudised
Postimees
20.05.2015
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Piirilepingud kui Moskva rahustav žest Saksamaa on valmis rohkem vastutama Eestisse saabuvad pagulased peaks hajutama üle riigi Kas ametnik maksis kätte? ESTCube-1 lakkas töötamast Politoloog: IRLil saab olema väga raske EKRE vastu võidelda 2005esikas Saksamaa mõistab Eesti muresid Mälumäng Põhja puiestee liikluses on oodata suuri muutusi Wiener Stadthalle ees valitses enne poolfinaali vaikus Eesti lühiuudised Majandus Avon on müügis, aga keegi ei soovi osta Leedo JOKK-tehing Välismaa Piirilepingud kui Moskva rahustav žest Saksamaa mõistab Eesti muresid Venemaa ähvardab ja Euroopa püüab pakkuda toetust Ootamatud külalised – araabia põgenike lugu Välismaa lühiuudised Arvamus Rein Ahas: e-riigi targaks saamine Marge Mardisalu-Kahar: Riias tuleb arutusele ELi idapoliitika Aivar Õepa: salajane avalik teenus Lugejate kirjad Juhtkiri: Saksamaa on tegudes Eestiga Päeva karikatuur Kultuur Lordi paljastamine ehk kuidas ühte dokki peab või ei pea tegema Väikelinna vaikelu varjab ohtlikku mülgast Sport M-Spordi plaan ohustab Tänaku tulevikku Spordi lühiuudised Venelaste hokiskandaal kogub tuure Peep Pahv: miks Kalev langes ja Rock suutis ootamatult tõusta Peaproovis katsetati uusi rolle Ameeriklased vormel-1 sarjas: Ferrari B-tiim või tõsine tegija? Tallinn Põhja puiestee liikluses on oodata suuri muutusi Tartu Pagarid peavad uue töö leidma Piiriveekogule saab registreerida uue rakenduse abil Annelinna festival keskendub kogukonnale Kolmas võit annaks Rockile suure eelise Sajakahene proua keedab peoks sülti Tööjõulisi inimesi satub haiglaravile varasemast palju vähem Kõige rohkem tööõnnetusi juhtus kaubanduses, kontoris ja ehitusel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Piiriveekogule saab registreerida uue rakenduse abil

2 min lugemist
Piiriveekogule väljumise veebirakendus näitab piirivalvureile, kus registreeritud sõidukid asuvad. Nii saab neid hoiatada näiteks halvenevate ilmastiku- ja jääolude korral või minna appi kui peaks juhtuma õnnetus. FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Enne kui suvel paadiga või talvel ATV ja autoga piiriveekogule minna, tuleb end registreerida lähimas kordonis. Tänasest saab seda teha ka lühisõnumiga läbi nutitelefoni veebilehitseja.

Rakendus asendab senise telefonikõnede tegemise või kordonist läbi astumise iseteenindusportaaliga, rääkis siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) piiriveekogu projektijuht Oscar Tirman Lõuna prefektuuri vahendusel. Näiteks Peipsi vesikonnale minejad saavad süsteemi kasutades registreerida veelemineku lühisõnumi teel, just nagu autot parkides. Kui veekogult lahkutakse, tuleb sellest uuesti teatada. Rakendus ja selle kasutamise juhised on leitavad aadressilt https://piiriveekogu.ee.

Piirivalvekordonite töötajatel on rakenduses oma vaade, mis kuvab, kui palju inimesi on parasjagu veekogul. Pärast päikeseloojangut hakkab rakendus saatma meeldetuletavaid sõnumeid neile inimestele, kes pole naasmisest teatanud. Seda ka põhjusel, et näiteks Narva jõel ja Narva veehoidlal on pool tundi pärast päikeseloojangut viibimine keelatud.

Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits leidis, et kõrghooajal on piiriveekogudel korraga sadu sõidukeid, mille andmete süsteemi kandmine käsitsi on ajamahukas nii registreerimisootel olevatele kalastushuvilistele kui ka piirivalvuritele. Ta kirjeldas, et mulluseks kõrgperiood oli veebruarikuu, mil ainuüksi Mustvee kordoni piirivalvurid panid telefonitsi Peipsile kirja pea 3000 transpordivahendit ning nendes sõitnud üle 11 000 inimese.

Uue rakenduse kasutaja peab esimesel korral võtma selleks aega, et sisestada süsteemi andmeid. Hiljem saab veekogule minekust teatada aga kiiresti vaid lühisõnumi või netirakenduse abil.

Lisaks sellele, et rakendus aitab end mugavalt kirja panna, saab inimene ise ka enda asukohta positsioneerida. Seeläbi suureneb halbade ilmastikuolude või õnnetuse korral otsingu- ja päästevõime täpsus.

Tulevikus plaanitakse rakendusele lisada ilmastikuga seotud ohuteated ning kehvade jääolude ajal kuvatakse rakenduse kasutajale info veekogule mineku piirangutest.
Piiriveekogule minek on reguleeritud riigipiiri seadusega, kus on öeldud, et veesõiduki ja muu transpordivahendiga Narva jõele, Narva veehoidlale, Lämmi- ja Pihkva järvele või nende jääle minek ning sealt tagasitulek tuleb registreerida lähimas politsei- ja piirivalveameti kordonis. Samuti tuleb lähimas kordonis registreerida veesõiduki ja muu transpordivahendiga Peipsi järvele või selle jääle minek kaugemale kui üks kilomeeter kaldast ning sealt tagasitulek.

Uue infosüsteemi kõrval jääb inimestele alles ka telefoni teel registreerimise võimalus.
Piiriveekogu tarkvara arendas Datel AS.

Seotud lood
19.05.2015 21.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto