Sisukord
Kasulik
Tänane leht
23.05.2015
Eesti Suuravariis viga saanud pereema: see päev võinuks lõppeda teistmoodi Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kanal 2 lahkub vabalevist Palju õnne Tagakülg Mart Normet: meelestatus on igati hea Noored mures maaelu säilimise pärast Eesti lühiuudised Paulusest Sauluseks Majandus Vara veel lüüa hingekella Saaremaa parvlaevakunstnik Välismaa Välismaa lühiuudised Cameron käis kaardid välja Arvamus Kõva sõna Postimees 1911. aastal: «Kooliõpetaja, kes laulda ei oska ärgu minu silma ette tulgu!» Evelyn Kaldoja: Austav taplus Madis-Ulf Regi: Minu päevik 2015 Vara veel lüüa hingekella Päeva karikatuur Kulisside varjust rambivalgusse Paulusest Sauluseks Saaremaa parvlaevakunstnik Valdo Randpere essee: roostes kaastunne ei tohi olla diagnoos meie rahvale Juhan Kivirähk: Rõivase valitsuse erakordne olukord Kultuur Kahetsustäratav lugu Kunagi see tõenäoliselt jahmatas Indrek Hirvega Kassitoomel Luulehetk – hetk luules Uitava meele meeletus Kõnelev mälu Sport Pohlak Liivakust: pelgan, et see jutt lähtub mängija agendist Spordi lühiuudised Heas hoos Tänak uue Fordiga neljas Kulisside varjust rambivalgusse Rocki võit taastas usu Tartu korvpalli Mariel Gregor: Rocki ülim enesekindlus lõhkus Kalevi Tarbija Kommentaar Laps puhaku päriselt, mitte virtuaalilmas AK Indrek Hirvega Kassitoomel Uued faktid Eurovisioonist Taavi Rõivas nägi haruldast geipulma Teeme rahval tuju paremaks Küsib Lollide Klubi Iisraelis näeb (Eesti?) tulevikku Kõnelev mälu Valdo Randpere essee: roostes kaastunne ei tohi olla diagnoos meie rahvale Olgu või sõda, romaanivõistlust pean mina saama! Juhan Kivirähk: Rõivase valitsuse erakordne olukord Arter Eurovisioon peab täna juubelipidu Proovi/Uus Horoskoop Eurovisiooni finaal Rahva Oma Kaitsega Õnnelik lapsepõlv Susan Luitsalu: #absurd Ole õhtuks valmis City Marina – jahisadama visiitkaart Šokolaadiga kuusevitamiin ja õieilu Mika Keränen: tore on mõelda ennast lapseks Haruldane moeaksessuaar – habras lehvik Euroopa Kaspia mere ääres Tee ise energiajooki Pukk versus Pukk Meelelahutus Koomiks Sudoku

Euroopa Kaspia mere ääres

3 min lugemist
Lai, puhas ja õhurikas: mereäärne promenaad lausa kutsub jalutama. FOTO: Anna Leskin De Muynck

Kas Aserbaidžaan on Euroopa? Geograafiliselt küll, kultuuriliselt nii ja naa, paljude eurooplaste arvates kohe päris kindlasti mitte. Kui aga küsida kohalikelt, siis on vastus alati üks: «Me oleme eurooplased!»

Tellijale Tellijale

Aserbaidžaan on viimastel aastatel näinud tublisti vaeva selle nimel, et kogu maailm saaks lõpuks aru, et tegu on Euroopa riigiga. Erilist rõhku pannakse sealjuures spordile ja kultuurile. Bakuus on juba aastaid peetud eri spordialade Euroopa meistrivõistlusi, ent suur publikumenu pole neid tavaliselt saatnud. Läbimurre saabus Eurovisiooni võiduga 2011. aastal. Välja on kuulutatud vormel-1 aastal 2016 ning UEFA Euroopa meistrivõistluste grupimängud ja veerandfinaal 2020, juba lähiajal seisavad aga ees Euroopa mängud. Kuigi selle idee taga on olümpiakomitee, pole näiteks olümpiarõngaste kasutamine lubatud, sest ei võistelda kõikidel olümpiaaladel ja kavva on lubatud võtta ka uusi alasid. Bakuus on mitte-olümpiaaladest kavas 3 x 3 korvpall, milles kindlasti osaleb ka Eesti, sambo ja rannajalgpall.

Korralikud spordisaalid on linnas praegugi olemas, ehitatavad tulevad aga veelgi uhkemad. Uuest staadionist saab pärast mänge rahvusliku jalgpallimeeskonna kodu. Olümpiaküla on juba peaaegu valmis. Sisse kahjuks ei pääsenud, aga välisilme veidi hämmastas. Nimelt on muidu moodsale arhitektuurile panustav linn kujundanud olümpiaküla väga klassikaliselt – tunda on möödunud sajandi 1930ndate suurlinna hõngu. Ehk just sellepärast tunduski kõik nii kodune ja tuttav. Ja kui muidu kipuvad sportlased vahel elutingimuste pärast virisema, siis Bakuu lubab pakkuda parimat ehk kolme-nelja magamistoaga kortereid koos korraliku vannitoaga.

22.05.2015 25.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto