Sisukord
Korvpall
Tänane leht
20.05.2015
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Piirilepingud kui Moskva rahustav žest Saksamaa on valmis rohkem vastutama Eestisse saabuvad pagulased peaks hajutama üle riigi Kas ametnik maksis kätte? ESTCube-1 lakkas töötamast Politoloog: IRLil saab olema väga raske EKRE vastu võidelda 2005esikas Saksamaa mõistab Eesti muresid Mälumäng Põhja puiestee liikluses on oodata suuri muutusi Wiener Stadthalle ees valitses enne poolfinaali vaikus Eesti lühiuudised Majandus Avon on müügis, aga keegi ei soovi osta Leedo JOKK-tehing Välismaa Piirilepingud kui Moskva rahustav žest Saksamaa mõistab Eesti muresid Venemaa ähvardab ja Euroopa püüab pakkuda toetust Ootamatud külalised – araabia põgenike lugu Välismaa lühiuudised Arvamus Rein Ahas: e-riigi targaks saamine Marge Mardisalu-Kahar: Riias tuleb arutusele ELi idapoliitika Aivar Õepa: salajane avalik teenus Lugejate kirjad Juhtkiri: Saksamaa on tegudes Eestiga Päeva karikatuur Kultuur Lordi paljastamine ehk kuidas ühte dokki peab või ei pea tegema Väikelinna vaikelu varjab ohtlikku mülgast Sport M-Spordi plaan ohustab Tänaku tulevikku Spordi lühiuudised Venelaste hokiskandaal kogub tuure Peep Pahv: miks Kalev langes ja Rock suutis ootamatult tõusta Peaproovis katsetati uusi rolle Ameeriklased vormel-1 sarjas: Ferrari B-tiim või tõsine tegija? Tallinn Põhja puiestee liikluses on oodata suuri muutusi Tartu Pagarid peavad uue töö leidma Piiriveekogule saab registreerida uue rakenduse abil Annelinna festival keskendub kogukonnale Kolmas võit annaks Rockile suure eelise Sajakahene proua keedab peoks sülti Tööjõulisi inimesi satub haiglaravile varasemast palju vähem Kõige rohkem tööõnnetusi juhtus kaubanduses, kontoris ja ehitusel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peep Pahv: miks Kalev langes ja Rock suutis ootamatult tõusta

2 min lugemist
Postimehe sporditoimetuse juht Peep Pahv FOTO: Andres Haabu

Vaevalt leidus palju neid, kes uskusid, et koduse korvpalli meistriliiga finaalseeria kolme esimese mängu järel juhib Tartu Rock 2:1. Hooaja põhjal eeldati nelja võiduni peetavas seerias Kalev/Cramo ülekaalu. Postimees toob kolme mängu põhjal esile kolm detaili, miks seeria on võtnud ootamatu pöörde.

Tellijale Tellijale

Kalevi mäng on liialt ühekülgne

Kalevi mängujuht Scott Machado on meeskonnas domineerinud läbi terve hooaja, kuid Ühisliiga kohtumistes tegi ta seda tasakaalukamalt kui Eesti meistriliiga finaalis. Ta on küll järjekindlalt Kalevi suurim korvkütt, kuid seda kesise tabavusprotsendi juures. Mis aga meeskonnale tervikuna kahjulikum – Machado üksiküritused on vähendanud tema resultatiivsete söötude arvu.

Kuivad numbrid kinnitavad mängude ajal tekkinud muljet: Ühisliigas tegi Machado mängu jooksul keskmiselt 13 pealeviset, meistriliiga finaalseeria kahes viimases mängus vastavalt 20 ja 21. Ühisliigas andis ta keskmiselt 7,7 söötu, kahes viimases finaalis aga neli.

Liiga palju on Machado üksiküritamisi, mis lõppevad raske viske või täiesti hätta sattununa rünnakuaja viimastel sekunditel kaaslasele söödu ja nendepoolse raske viskega. Sellised olukorrad tekitavad aga ka kaaslastes ebakindlust. Paned ühe või kaks keerulisest positsioonist tehtud viset mööda ja lõpuks ei suuda sa tabada ka vabadelt kohtadelt.

19.05.2015 21.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto