T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ootamatud külalised – araabia põgenike lugu

Peeter Raudsik, Doha
Ootamatud külalised – araabia põgenike lugu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Süüria põgenikud Zaatari põgenikelaagris Jordaanias.
Süüria põgenikud Zaatari põgenikelaagris Jordaanias. Foto: SCANPIX

Araabia maailma erinevates riikides lõõmavad kodusõjad. Süürias võitlevad Bashar al-Assadi režiimi vastu islamistid ja demokraatia nõudjad. Praeguseks on Süüria konflikt nõudnud enam kui 200 000 inimese elu. Lisaks on hävitatud miljonite kodud ja maa pealt pühitud iidsed linnad. Inimkonna hällist on saanud selle hauapaik.

Kaos kestab ka Liibüas, kus paralleelselt on võimu haaranud kaks valitsust. Islamiäärmuslased omakorda on samuti Liibüas kanda kinnitanud, hukates kümneid kristlastest töölisi. Sel aastal lisandus sõjakollete nimekirja Jeemen, kus põrkuvad regiooni erinevate suurriikide huvid.

Verevalamine on sundinud miljoneid inimesi oma kodudest lahkuma. Põgenike tulv on jõudnud ka Euroopani. Kümned tuhanded proovivad ületada Vahemerd, üritades sõjakoledused ja kaose seljataha jätta. Lahenduseotsingud pitsitavale probleemile kestavad Euroopa Liidus praeguseni.

Tagasi üles