Sisukord
Välismaa
Postimees
20.05.2015
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Piirilepingud kui Moskva rahustav žest Saksamaa on valmis rohkem vastutama Eestisse saabuvad pagulased peaks hajutama üle riigi Kas ametnik maksis kätte? ESTCube-1 lakkas töötamast Politoloog: IRLil saab olema väga raske EKRE vastu võidelda 2005esikas Saksamaa mõistab Eesti muresid Mälumäng Põhja puiestee liikluses on oodata suuri muutusi Wiener Stadthalle ees valitses enne poolfinaali vaikus Eesti lühiuudised Majandus Avon on müügis, aga keegi ei soovi osta Leedo JOKK-tehing Välismaa Piirilepingud kui Moskva rahustav žest Saksamaa mõistab Eesti muresid Venemaa ähvardab ja Euroopa püüab pakkuda toetust Ootamatud külalised – araabia põgenike lugu Välismaa lühiuudised Arvamus Rein Ahas: e-riigi targaks saamine Marge Mardisalu-Kahar: Riias tuleb arutusele ELi idapoliitika Aivar Õepa: salajane avalik teenus Lugejate kirjad Juhtkiri: Saksamaa on tegudes Eestiga Päeva karikatuur Kultuur Lordi paljastamine ehk kuidas ühte dokki peab või ei pea tegema Väikelinna vaikelu varjab ohtlikku mülgast Sport M-Spordi plaan ohustab Tänaku tulevikku Spordi lühiuudised Venelaste hokiskandaal kogub tuure Peep Pahv: miks Kalev langes ja Rock suutis ootamatult tõusta Peaproovis katsetati uusi rolle Ameeriklased vormel-1 sarjas: Ferrari B-tiim või tõsine tegija? Tallinn Põhja puiestee liikluses on oodata suuri muutusi Tartu Pagarid peavad uue töö leidma Piiriveekogule saab registreerida uue rakenduse abil Annelinna festival keskendub kogukonnale Kolmas võit annaks Rockile suure eelise Sajakahene proua keedab peoks sülti Tööjõulisi inimesi satub haiglaravile varasemast palju vähem Kõige rohkem tööõnnetusi juhtus kaubanduses, kontoris ja ehitusel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ootamatud külalised – araabia põgenike lugu

3 min lugemist
Süüria põgenikud Zaatari põgenikelaagris Jordaanias. FOTO: SCANPIX

Araabia maailma erinevates riikides lõõmavad kodusõjad. Süürias võitlevad Bashar al-Assadi režiimi vastu islamistid ja demokraatia nõudjad. Praeguseks on Süüria konflikt nõudnud enam kui 200 000 inimese elu. Lisaks on hävitatud miljonite kodud ja maa pealt pühitud iidsed linnad. Inimkonna hällist on saanud selle hauapaik.

Tellijale Tellijale

Kaos kestab ka Liibüas, kus paralleelselt on võimu haaranud kaks valitsust. Islamiäärmuslased omakorda on samuti Liibüas kanda kinnitanud, hukates kümneid kristlastest töölisi. Sel aastal lisandus sõjakollete nimekirja Jeemen, kus põrkuvad regiooni erinevate suurriikide huvid.

Verevalamine on sundinud miljoneid inimesi oma kodudest lahkuma. Põgenike tulv on jõudnud ka Euroopani. Kümned tuhanded proovivad ületada Vahemerd, üritades sõjakoledused ja kaose seljataha jätta. Lahenduseotsingud pitsitavale probleemile kestavad Euroopa Liidus praeguseni.

19.05.2015 21.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto