Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Maardu tõusis Eesti taksopealinnaks (12) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust Eripärased hotellid raputavad Tallinna Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Marge Mardisalu-Kahar: Riias tuleb arutusele ELi idapoliitika

4 min lugemist
Marge Mardisalu-Kahar Eesti Idapartnerluse Keskus FOTO: Erakogu

Eesti tugev toetus reformidele Armeenias, Aserbaidžaanis, Gruusias, Moldovas, Ukrainas ja Valgevenes on jätkuvalt vajalik, kirjutab Eesti idapartnerluskeskuse juhataja Marge Mardisalu-Kahar.

Tellijale

Idapartnerlus tähendab ennekõike Euroopa Liidu kahepoolseid suhteid kuue riigiga – Armeenia, Aserbaidžaani, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevenega. Viis aastat pärast idapartnerluspoliitika algust tuleb tõdeda, et erinevatel põhjustel on need kuus riiki oma suhetes ELiga väga erinevaid radu arenemas.

Selgelt on välja joonistunud kolm assotsiatsiooniriiki – Gruusia, Moldova ja Ukraina –, kes on sõlminud assotsieerumislepingud ELiga, asunud neid täitma ning seadnud oma eesmärgiks ELi liikmesuse. Loomulikult tuleb selleks viia läbi nende ühiskondade põhjalik reformimine, ennekõike saada lahti korruptsioonist, parandada majanduskliimat jne.

Euroopa Liit pole küll praeguseks andnud nendele riikidele nii soovitud liikmelisuse perspektiivi, kuid selge on see, et assotsiatsioonilepingute edukas täitmine viiks neid pika sammu ELile lähemale. Esmane sõnum neile kolmele on seega praegu: rohkem reforme ja kiiremini. Assotsieerunud riigid seevastu soovivad ambitsioonikamat pakkumist ELilt, seda nii rahalises kui ka poliitilises mõttes, st liikmesusperspektiivi ning kohest viisavabadust.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto