Sisukord
Arvamus
Postimees
20.05.2015
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Piirilepingud kui Moskva rahustav žest Saksamaa on valmis rohkem vastutama Eestisse saabuvad pagulased peaks hajutama üle riigi Kas ametnik maksis kätte? ESTCube-1 lakkas töötamast Politoloog: IRLil saab olema väga raske EKRE vastu võidelda 2005esikas Saksamaa mõistab Eesti muresid Mälumäng Põhja puiestee liikluses on oodata suuri muutusi Wiener Stadthalle ees valitses enne poolfinaali vaikus Eesti lühiuudised Majandus Avon on müügis, aga keegi ei soovi osta Leedo JOKK-tehing Välismaa Piirilepingud kui Moskva rahustav žest Saksamaa mõistab Eesti muresid Venemaa ähvardab ja Euroopa püüab pakkuda toetust Ootamatud külalised – araabia põgenike lugu Välismaa lühiuudised Arvamus Rein Ahas: e-riigi targaks saamine Marge Mardisalu-Kahar: Riias tuleb arutusele ELi idapoliitika Aivar Õepa: salajane avalik teenus Lugejate kirjad Juhtkiri: Saksamaa on tegudes Eestiga Päeva karikatuur Kultuur Lordi paljastamine ehk kuidas ühte dokki peab või ei pea tegema Väikelinna vaikelu varjab ohtlikku mülgast Sport M-Spordi plaan ohustab Tänaku tulevikku Spordi lühiuudised Venelaste hokiskandaal kogub tuure Peep Pahv: miks Kalev langes ja Rock suutis ootamatult tõusta Peaproovis katsetati uusi rolle Ameeriklased vormel-1 sarjas: Ferrari B-tiim või tõsine tegija? Tallinn Põhja puiestee liikluses on oodata suuri muutusi Tartu Pagarid peavad uue töö leidma Piiriveekogule saab registreerida uue rakenduse abil Annelinna festival keskendub kogukonnale Kolmas võit annaks Rockile suure eelise Sajakahene proua keedab peoks sülti Tööjõulisi inimesi satub haiglaravile varasemast palju vähem Kõige rohkem tööõnnetusi juhtus kaubanduses, kontoris ja ehitusel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marge Mardisalu-Kahar: Riias tuleb arutusele ELi idapoliitika

4 min lugemist
Marge Mardisalu-Kahar Eesti Idapartnerluse Keskus FOTO: Erakogu

Eesti tugev toetus reformidele Armeenias, Aserbaidžaanis, Gruusias, Moldovas, Ukrainas ja Valgevenes on jätkuvalt vajalik, kirjutab Eesti idapartnerluskeskuse juhataja Marge Mardisalu-Kahar.

Tellijale Tellijale

Idapartnerlus tähendab ennekõike Euroopa Liidu kahepoolseid suhteid kuue riigiga – Armeenia, Aserbaidžaani, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevenega. Viis aastat pärast idapartnerluspoliitika algust tuleb tõdeda, et erinevatel põhjustel on need kuus riiki oma suhetes ELiga väga erinevaid radu arenemas.

Selgelt on välja joonistunud kolm assotsiatsiooniriiki – Gruusia, Moldova ja Ukraina –, kes on sõlminud assotsieerumislepingud ELiga, asunud neid täitma ning seadnud oma eesmärgiks ELi liikmesuse. Loomulikult tuleb selleks viia läbi nende ühiskondade põhjalik reformimine, ennekõike saada lahti korruptsioonist, parandada majanduskliimat jne.

Euroopa Liit pole küll praeguseks andnud nendele riikidele nii soovitud liikmelisuse perspektiivi, kuid selge on see, et assotsiatsioonilepingute edukas täitmine viiks neid pika sammu ELile lähemale. Esmane sõnum neile kolmele on seega praegu: rohkem reforme ja kiiremini. Assotsieerunud riigid seevastu soovivad ambitsioonikamat pakkumist ELilt, seda nii rahalises kui ka poliitilises mõttes, st liikmesusperspektiivi ning kohest viisavabadust.

19.05.2015 21.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto