Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eestisse saabuvad pagulased peaks hajutama üle riigi

Süüria sõjapõgenikud jalutamas Jordaanias asuva Azraq’i põgenikelaagri suunas. ÜRO andmetel oli tänavu jaanuariks ainuüksi Jordaaniasse pagenud Süürias kestva kodusõja eest ligi 750 000 inimest. FOTO: AFP/SCANPIX

Kas Eesti linnad ja vallad on valmis võtma oma tiiva alla kriisikolletest saabuvaid põgenikke, kui neid otsustatakse üle riigi laiali pillutada?

Tellijale Tellijale

«Pärnus töötas üks mustanahaline 1990. aastate keskel poes, aga ta tüdines lõpuks ära, et kõik käisid teda seal poes vaatamas,» meenutas Pärnu linnapea Romek Kosentranius. «Ja kui Pärnus oli nõukogude ajal merekool, oli siin ka mustanahalisi õppimas,» meenutas ta veel.

Selline pilt Eestis üldiselt ongi: mida väiksem koht, seda väiksem tõenäosus, et teistsuguse nahavärviga inimest üldse kunagi kodukohas on kohatud.

Pagulastega on Eestis aastate jooksul siiski kokku puututud – meenutuseks kasvõi 1990. aastate algul siia saabunud rahvuskaaslased, kes pagesid Abhaasiast sõja eest. Eesti endagi jaoks kitsal ajal saadi toona kaugelt saabunute majutamise ja aitamisega hakkama.

19.05.2015 21.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto