L, 1.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eestisse saabuvad pagulased peaks hajutama üle riigi

Anneli Ammas
, reporter
Eestisse saabuvad pagulased peaks hajutama üle riigi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Süüria sõjapõgenikud jalutamas Jordaanias asuva Azraq’i põgenikelaagri suunas. ÜRO andmetel oli tänavu jaanuariks ainuüksi Jordaaniasse pagenud Süürias kestva kodusõja eest ligi 750 000 inimest.
Süüria sõjapõgenikud jalutamas Jordaanias asuva Azraq’i põgenikelaagri suunas. ÜRO andmetel oli tänavu jaanuariks ainuüksi Jordaaniasse pagenud Süürias kestva kodusõja eest ligi 750 000 inimest. Foto: AFP/SCANPIX

Kas Eesti linnad ja vallad on valmis võtma oma tiiva alla kriisikolletest saabuvaid põgenikke, kui neid otsustatakse üle riigi laiali pillutada?

«Pärnus töötas üks mustanahaline 1990. aastate keskel poes, aga ta tüdines lõpuks ära, et kõik käisid teda seal poes vaatamas,» meenutas Pärnu linnapea Romek Kosentranius. «Ja kui Pärnus oli nõukogude ajal merekool, oli siin ka mustanahalisi õppimas,» meenutas ta veel.

Selline pilt Eestis üldiselt ongi: mida väiksem koht, seda väiksem tõenäosus, et teistsuguse nahavärviga inimest üldse kunagi kodukohas on kohatud.

Pagulastega on Eestis aastate jooksul siiski kokku puututud – meenutuseks kasvõi 1990. aastate algul siia saabunud rahvuskaaslased, kes pagesid Abhaasiast sõja eest. Eesti endagi jaoks kitsal ajal saadi toona kaugelt saabunute majutamise ja aitamisega hakkama.

Märksõnad
Tagasi üles