Sisukord
Eesti
Postimees
20.05.2015
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Piirilepingud kui Moskva rahustav žest Saksamaa on valmis rohkem vastutama Eestisse saabuvad pagulased peaks hajutama üle riigi Kas ametnik maksis kätte? ESTCube-1 lakkas töötamast Politoloog: IRLil saab olema väga raske EKRE vastu võidelda 2005esikas Saksamaa mõistab Eesti muresid Mälumäng Põhja puiestee liikluses on oodata suuri muutusi Wiener Stadthalle ees valitses enne poolfinaali vaikus Eesti lühiuudised Majandus Avon on müügis, aga keegi ei soovi osta Leedo JOKK-tehing Välismaa Piirilepingud kui Moskva rahustav žest Saksamaa mõistab Eesti muresid Venemaa ähvardab ja Euroopa püüab pakkuda toetust Ootamatud külalised – araabia põgenike lugu Välismaa lühiuudised Arvamus Rein Ahas: e-riigi targaks saamine Marge Mardisalu-Kahar: Riias tuleb arutusele ELi idapoliitika Aivar Õepa: salajane avalik teenus Lugejate kirjad Juhtkiri: Saksamaa on tegudes Eestiga Päeva karikatuur Kultuur Lordi paljastamine ehk kuidas ühte dokki peab või ei pea tegema Väikelinna vaikelu varjab ohtlikku mülgast Sport M-Spordi plaan ohustab Tänaku tulevikku Spordi lühiuudised Venelaste hokiskandaal kogub tuure Peep Pahv: miks Kalev langes ja Rock suutis ootamatult tõusta Peaproovis katsetati uusi rolle Ameeriklased vormel-1 sarjas: Ferrari B-tiim või tõsine tegija? Tallinn Põhja puiestee liikluses on oodata suuri muutusi Tartu Pagarid peavad uue töö leidma Piiriveekogule saab registreerida uue rakenduse abil Annelinna festival keskendub kogukonnale Kolmas võit annaks Rockile suure eelise Sajakahene proua keedab peoks sülti Tööjõulisi inimesi satub haiglaravile varasemast palju vähem Kõige rohkem tööõnnetusi juhtus kaubanduses, kontoris ja ehitusel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestisse saabuvad pagulased peaks hajutama üle riigi

4 min lugemist
Süüria sõjapõgenikud jalutamas Jordaanias asuva Azraq’i põgenikelaagri suunas. ÜRO andmetel oli tänavu jaanuariks ainuüksi Jordaaniasse pagenud Süürias kestva kodusõja eest ligi 750 000 inimest. FOTO: AFP/SCANPIX

Kas Eesti linnad ja vallad on valmis võtma oma tiiva alla kriisikolletest saabuvaid põgenikke, kui neid otsustatakse üle riigi laiali pillutada?

Tellijale Tellijale

«Pärnus töötas üks mustanahaline 1990. aastate keskel poes, aga ta tüdines lõpuks ära, et kõik käisid teda seal poes vaatamas,» meenutas Pärnu linnapea Romek Kosentranius. «Ja kui Pärnus oli nõukogude ajal merekool, oli siin ka mustanahalisi õppimas,» meenutas ta veel.

Selline pilt Eestis üldiselt ongi: mida väiksem koht, seda väiksem tõenäosus, et teistsuguse nahavärviga inimest üldse kunagi kodukohas on kohatud.

Pagulastega on Eestis aastate jooksul siiski kokku puututud – meenutuseks kasvõi 1990. aastate algul siia saabunud rahvuskaaslased, kes pagesid Abhaasiast sõja eest. Eesti endagi jaoks kitsal ajal saadi toona kaugelt saabunute majutamise ja aitamisega hakkama.

19.05.2015 21.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto