Sisukord
Kultuur
Tänane leht
23.05.2015
Eesti Suuravariis viga saanud pereema: see päev võinuks lõppeda teistmoodi Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kanal 2 lahkub vabalevist Palju õnne Tagakülg Mart Normet: meelestatus on igati hea Noored mures maaelu säilimise pärast Eesti lühiuudised Paulusest Sauluseks Majandus Vara veel lüüa hingekella Saaremaa parvlaevakunstnik Välismaa Välismaa lühiuudised Cameron käis kaardid välja Arvamus Kõva sõna Postimees 1911. aastal: «Kooliõpetaja, kes laulda ei oska ärgu minu silma ette tulgu!» Evelyn Kaldoja: Austav taplus Madis-Ulf Regi: Minu päevik 2015 Vara veel lüüa hingekella Päeva karikatuur Kulisside varjust rambivalgusse Paulusest Sauluseks Saaremaa parvlaevakunstnik Valdo Randpere essee: roostes kaastunne ei tohi olla diagnoos meie rahvale Juhan Kivirähk: Rõivase valitsuse erakordne olukord Kultuur Kahetsustäratav lugu Kunagi see tõenäoliselt jahmatas Indrek Hirvega Kassitoomel Luulehetk – hetk luules Uitava meele meeletus Kõnelev mälu Sport Pohlak Liivakust: pelgan, et see jutt lähtub mängija agendist Spordi lühiuudised Heas hoos Tänak uue Fordiga neljas Kulisside varjust rambivalgusse Rocki võit taastas usu Tartu korvpalli Mariel Gregor: Rocki ülim enesekindlus lõhkus Kalevi Tarbija Kommentaar Laps puhaku päriselt, mitte virtuaalilmas AK Indrek Hirvega Kassitoomel Uued faktid Eurovisioonist Taavi Rõivas nägi haruldast geipulma Teeme rahval tuju paremaks Küsib Lollide Klubi Iisraelis näeb (Eesti?) tulevikku Kõnelev mälu Valdo Randpere essee: roostes kaastunne ei tohi olla diagnoos meie rahvale Olgu või sõda, romaanivõistlust pean mina saama! Juhan Kivirähk: Rõivase valitsuse erakordne olukord Arter Eurovisioon peab täna juubelipidu Proovi/Uus Horoskoop Eurovisiooni finaal Rahva Oma Kaitsega Õnnelik lapsepõlv Susan Luitsalu: #absurd Ole õhtuks valmis City Marina – jahisadama visiitkaart Šokolaadiga kuusevitamiin ja õieilu Mika Keränen: tore on mõelda ennast lapseks Haruldane moeaksessuaar – habras lehvik Euroopa Kaspia mere ääres Tee ise energiajooki Pukk versus Pukk Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kahetsustäratav lugu

2 min lugemist
Olev Remsu Inge ja Epp, kaks pruuti. Teekond. Kamtšatka Tänapäev 435 lk. FOTO: Raamat

ARVUSTUS

Olev Remsu «Inge ja Epp, kaks pruuti. Teekond. Kamtšatka».  Tänapäev. 435 lk

Tellijale Tellijale

Olev Remsu on raamatule «Inge ja Epp, kaks pruuti» lisanud, et tegu armastusromaaniga. Ongi. Armastus pannakse toime aastal 1972 Kamtšatkal EÜE rühmas. Teadagi, noored inimesed koos, 37 neist poeglased ja ainult kaks tütarlased. Jõhker.

Algus natuke lohiseb ja meenutab, kuidas kodanik Remsu kirjutas siis, kui ta veel Remsujev oli. Et kole palju teravmeelitsemist ja kohe üle seletamist, mispärast see repliik nüüd kangesti teravmeelne oli ja mida üldse tähendas. Aga peetagu vastu, teisest peatükist on Remsu taas mõnus jutuvestja. Ja vähemalt on peategelastega põhjalikult tuttavaks saadud. Ihaletud tibi, tema matsakas ja maalähedane sõbranna, tark poiss, edev poiss, vennad maaparandajad, kes usinalt segast panevad, jutustaja, kelle enesevaevad siiski vahel tüütud tunduvad. Ülejäänud on taust, nagu Ülikooli ülbusega minategelane nendib, tipikad ja epakad. Nad on, kuskil isegi mitte taustal, vaid kaugemal, lihtsalt on. Nimedeta ja nägudeta. Eks muidu läheks liiga kirjuks ka.

22.05.2015 25.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto