L, 1.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ESTCube-1 lakkas töötamast

Piret Lakson
, reporter
ESTCube-1 lakkas töötamast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
ESTCube-1 poolt kosmoses tehtud viimase nelja pildi kollaaž Californiast, kuupsatelliitide sünnimaast, kus on näha nii Silicon Valley, Suur Kanjon, aga ka muud
tehnoloogiliselt põnevad kohad.
ESTCube-1 poolt kosmoses tehtud viimase nelja pildi kollaaž Californiast, kuupsatelliitide sünnimaast, kus on näha nii Silicon Valley, Suur Kanjon, aga ka muud tehnoloogiliselt põnevad kohad. Foto: Henri Kuuste/ESTCube-1 meeskond

Eesti esimese tudengisatelliidi ESTCube-1 edukas missioon sai lõpliku punkti eile, kui pisut üle kahe aasta tagasi kosmosesse lennutatud satelliit lakkas töötamast.

«Vaatasime täna (eile – toim) hommikul sideseansi ajal üle satelliidi energiatootlikkuse hetkeseisu ja siis oli selge, et täna on see päev, kui satelliit lakkab töötamast,» ütles programmi algataja ja juhendaja, Tartu Ülikooli dotsent ja Tartu observatooriumi kosmosetehnoloogia osakonna juhataja Mart Noorma. «Ootasime seda juba veebruarist.»

Nimelt kolm kuud tagasi, 17. veebruaril saadeti aasta ja üheksa kuud Maa orbiidil tiirelnud satelliit Estcube-1 ametlikult «pensionile».

Märksõnad
Tagasi üles