L, 1.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kas ametnik maksis kätte?

Nils Niitra
, reporter
Kas ametnik maksis kätte?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tarbijakaitseameti kaubandustalituse juhataja Tiiu Vilbranti sõnul oli automüüjale määratud 1600 euro suurune trahv väikseim võimalik ja tal ei olnud aimu, et firmaga on seotud tema võlausaldajad.
Tarbijakaitseameti kaubandustalituse juhataja Tiiu Vilbranti sõnul oli automüüjale määratud 1600 euro suurune trahv väikseim võimalik ja tal ei olnud aimu, et firmaga on seotud tema võlausaldajad. Foto: Helin Loik-Tomson/Naisteleht

Tarbijakaitseameti kaubandustalituse juhataja Tiiu Vilbrant määras priske trahvi firmale, mille omanike ja juhtide teine ettevõte kasseeris temalt seoses ebaõnnestunud eraäriga võla. Kas ametnik maksis kätte?

Värskelt asutatud kasutatud autode müüja Final Auto sai 1600-eurose trahvi pelgalt selle eest, et ühe müügiplatsil olnud auto hodomeetrinäit oli 10 000 kilomeetri võrra suurem kui interneti müügikuulutuses näidatu.

Ent veidi tausta – ärinaisena ei läinud praegusel tarbijakaitseameti suurima osakonna juhil Vilbrantil kuigi hästi. Tema 2010. aastal asutatud osaühing VL tegeles Türgist kohvi maaletoomise ja kohvikupidamisega, ent ettevõte sattus kiiresti raskustesse. Tunamullu mais mõistis kohus Vilbrantilt ja tema firmalt solidaarselt põhivõla, leppetrahvi ja viivistena välja üle 5400 euro. Kuna naine andis oma firma võlale isikliku käenduse, pani kohtutäitur müüki tema vara.

Maksehäireregistri andmetel oli võlg eilse seisuga veel tasumata, ent võlausaldaja kinnitusel on praeguseks siiski raha vara müügi arvelt kätte saadud.

Märksõnad
Tagasi üles