Sisukord
Film
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (1) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (1) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võimalik, et parim Eesti muusikafilm «Impromptu» Postimees Kinos

1 min lugemist
«Impromtu» FOTO: Kaader filmist

Nädala lõpuni saab Postimehe Kinos vaadata ainulaadset muusikafilmi «Impromptu».

Film improvisatsioonist muusikas ja natuke ka teatris võib tunduda liiga spetsiifiline. Tegelikult pole see nii, vähemalt selle filmi puhul mitte.

Priit Pääsuke ja Mart Taniel on lähenenud ainesele rokiliku tunnetuse ja energiaga, organiseerinud kõik need kriginad ja kriuksatused, undamised ja sahinad, oiged ja huilged. Neid kuulates jäävad muidu ellu vaid kõige vapramad ja kannatlikumad, nii et sellest saab – julgen öelda, et enamikule – huvitav, üllatusi pakkuv avastusretk.

Siin räägitakse vähe, ja kui, siis öeldakse improvisatsiooni ja selle lätete kohta olulisi asju, peamiselt kõlab aga muusika, kaasakiskuvalt veider, nood Roomet Jakapi ebainimlikudki häälitsused kas või. Kontsertfilmiks on seda ka kõige rohkem nimetanud.

Mart Taniel on öelnud, et see on katse tabada tabamatut, võttes improvisatsiooni olemuse sellega ilusasti kokku. Kuidas seda on tehtud? Ainuõigesti, see tähendab improviseerivalt, eelkõige pildiliselt eksperimenteerivalt, samasugust vabadust ja sundimatut voolamist otsides. Ja ka vähem või rohkem leides. 

Muusikafilme tehakse meil harva. Seda enam on hea meel, kui need kujunevad õnnestumisteks.

Postimehe tellijad saavad Postimehe Kino filme vaadata tasuta.

+ Postimehe Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto