Sisukord
Film
Postimees
21.05.2015
Eesti Muuli: kas maksate kinni? Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Võimalik, et parim Eesti muusikafilm «Impromptu» Postimees Kinos Dilbert Eesti lühiuudised Ligi viiendik kutsututest jättis Siilile minemata Superkompleks riigikaitsele 2105esikas Emadepäevaks emale noaga rindu Liiklusjurist: BMW-le ette sõitnud auto võis päästa inimeste elu Narva maantee remont muudab Tallinnas liiklemise raskeks Majandus Majanduse lühiuudised Eestlased lõid maailma vägevaima eraaluse Välismaa Välismaa lühiuudised Iirlased lähevad homoabielureferendumile Arvamus Sven Mikser: otsus tehakse koalitsioonileppe üle Verni Leivak: laulud, mis kõnetavad Mart Kivastik: Godzilla Ossinovski: koalitsioonis on kaevikusõda Juhtkiri: ümberreastumised parteides Postimees 1933. aastal: majanduslikult sallimatuid Soomes Päeva karikatuur Mõned tööandjad käituvad noorte emadega sea kombel Peeter Langovitsi tagasivaade: kaabeltelevisioon alustas võidukäiku Kultuur Väike Eurovisiooni kaleidoskoop Sport Kapten on Riiaks valmis Spordi lühiuudised Vassiljevilt Poolas veel kaks väravat Kanter: muretsemiseks pole põhjust, MMini on aega piisavalt Frank Liivak: kümneaastaselt jalgpalli nimel võõrsile Liivak võib Eesti asemel valida Hollandi koondise Tarbija Muru niitmise teeb lihtsaks iseliikuv niiduk või robot AK Elina ja Stig: oleme finaalis ja saame natukene sirgema seljaga koju tulla Peeter Langovitsi tagasivaade: kaabeltelevisioon alustas võidukäiku Tartu Ei või iial teada, kus näkkab Emajõe purskkaev valmib Hispaanias Kas? Koerte jälitusseadmega kaelarihm annab kindluse Truu sõbra haukumine päästis pererahva Südalinna tondilossist saab kortermaja Heliloojate festival laienes pealinna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võimalik, et parim Eesti muusikafilm «Impromptu» Postimees Kinos

1 min lugemist
«Impromtu» FOTO: Kaader filmist

Nädala lõpuni saab Postimehe Kinos vaadata ainulaadset muusikafilmi «Impromptu».

Film improvisatsioonist muusikas ja natuke ka teatris võib tunduda liiga spetsiifiline. Tegelikult pole see nii, vähemalt selle filmi puhul mitte.

Priit Pääsuke ja Mart Taniel on lähenenud ainesele rokiliku tunnetuse ja energiaga, organiseerinud kõik need kriginad ja kriuksatused, undamised ja sahinad, oiged ja huilged. Neid kuulates jäävad muidu ellu vaid kõige vapramad ja kannatlikumad, nii et sellest saab – julgen öelda, et enamikule – huvitav, üllatusi pakkuv avastusretk.

Siin räägitakse vähe, ja kui, siis öeldakse improvisatsiooni ja selle lätete kohta olulisi asju, peamiselt kõlab aga muusika, kaasakiskuvalt veider, nood Roomet Jakapi ebainimlikudki häälitsused kas või. Kontsertfilmiks on seda ka kõige rohkem nimetanud.

Mart Taniel on öelnud, et see on katse tabada tabamatut, võttes improvisatsiooni olemuse sellega ilusasti kokku. Kuidas seda on tehtud? Ainuõigesti, see tähendab improviseerivalt, eelkõige pildiliselt eksperimenteerivalt, samasugust vabadust ja sundimatut voolamist otsides. Ja ka vähem või rohkem leides. 

Muusikafilme tehakse meil harva. Seda enam on hea meel, kui need kujunevad õnnestumisteks.

Postimehe tellijad saavad Postimehe Kino filme vaadata tasuta.

+ Postimehe Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Seotud lood
20.05.2015 22.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto