Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1933. aastal: majanduslikult sallimatuid Soomes

1 min lugemist

Soome aiandusringkondade ühekülgne nõudmine: öeldagu üles kaubaleping Eestiga. Helsingist. Riiklik aianduse komisjon esitas Soome põllutööministeeriumile ettepaneku, milles nõutakse Soome-Eesti kaubalepingu ülesütlemist. Ettepanekut põhjendatakse sellega, et leping annab eesti aiasaadustele ja eesti puuwiljale erilisi soodustusi. Nii näiteks eesti puuvilja sissevedu on Soome tolliwaba. Samal ajal on teistele riikidele puuwilja sisseweo kohta maksew wõrldemisi suur toll.

Eesti kartulil on sisseweo toll 0,30 kuni 1 Smk (aastaaja järel), teiste maade kartulitel on aga sisseweo toll 0,45–1,5 Smk, eesti sibulal 0,75 Smk, teistel maadel aga 2 Smk jne. Sellekohases märgukirjas põllutööministeeriumile öeldakse, et nimetatud aiasaadusi wõib Soomes ise kaswatada, wälja arwatud pirnid. Nende aiasaaduste sissewedu Soome, kui arwestada wiimase 5 aasta sisseweo kokkuwõtet, on keskmiselt 33,5 miljoni Smk wäärtuses aastas, Kui tähele panna õunte sissewedu 5 aasta jooksul, siis on eesti õunte sissewedu osatähtsus üldsisseweost tõusnud 0,1 protsendilt 34,8 protsendile.

Edasi tuuakse märgukirjas ette Eesti ja Soome kaubabilans, mille järele Eesti wäljawedu on Soome tunduwalt suurem kui Soome sissewedu Eesti.

Meie kuulmist mööda ei ole Soome ametlikkudes ringkondades praegu Eesti-Soome kaubalepingu ülesütlemise küsimust tõsiselt päewakorrale wõetud 21.05.1933

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto