Sisukord
Arvamus
Postimees
21.05.2015
Eesti Muuli: kas maksate kinni? Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Võimalik, et parim Eesti muusikafilm «Impromptu» Postimees Kinos Dilbert Eesti lühiuudised Ligi viiendik kutsututest jättis Siilile minemata Superkompleks riigikaitsele 2105esikas Emadepäevaks emale noaga rindu Liiklusjurist: BMW-le ette sõitnud auto võis päästa inimeste elu Narva maantee remont muudab Tallinnas liiklemise raskeks Majandus Majanduse lühiuudised Eestlased lõid maailma vägevaima eraaluse Välismaa Välismaa lühiuudised Iirlased lähevad homoabielureferendumile Arvamus Sven Mikser: otsus tehakse koalitsioonileppe üle Verni Leivak: laulud, mis kõnetavad Mart Kivastik: Godzilla Ossinovski: koalitsioonis on kaevikusõda Juhtkiri: ümberreastumised parteides Postimees 1933. aastal: majanduslikult sallimatuid Soomes Päeva karikatuur Mõned tööandjad käituvad noorte emadega sea kombel Peeter Langovitsi tagasivaade: kaabeltelevisioon alustas võidukäiku Kultuur Väike Eurovisiooni kaleidoskoop Sport Kapten on Riiaks valmis Spordi lühiuudised Vassiljevilt Poolas veel kaks väravat Kanter: muretsemiseks pole põhjust, MMini on aega piisavalt Frank Liivak: kümneaastaselt jalgpalli nimel võõrsile Liivak võib Eesti asemel valida Hollandi koondise Tarbija Muru niitmise teeb lihtsaks iseliikuv niiduk või robot AK Elina ja Stig: oleme finaalis ja saame natukene sirgema seljaga koju tulla Peeter Langovitsi tagasivaade: kaabeltelevisioon alustas võidukäiku Tartu Ei või iial teada, kus näkkab Emajõe purskkaev valmib Hispaanias Kas? Koerte jälitusseadmega kaelarihm annab kindluse Truu sõbra haukumine päästis pererahva Südalinna tondilossist saab kortermaja Heliloojate festival laienes pealinna Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mart Kivastik: Godzilla

5 min lugemist
Mart Kivastik FOTO: Postimees.ee

Miks ei võiks keegi unistada Eesti riigist, kus meid oleks kolm-neli miljonit, kus valitseks õiglus ja õnn ja rahu ja me võidaksime vähemasti Lätit korvpallis ja armastus võidaks nagu John Lennoni laulus, küsib kirjanik Mart Kivastik.

Tellijale

Kui me Nõukogude Liidust pääsemas olime, oli mul selline tunne, et eestlased on õnnelik rahvas. Ja eriline! Eriline selles mõttes, et kui kõik teised maailma rahvad on leiutanud endale tümpsumuusika, siis Eestis ei saa nii nõmedat asja nagu disko üldse tekkida, sest meil on selleks liiga hea maitse. Meie tase on Zeppelin, Mozart ja Ruja. Kui on vaja kangesti tümpsu kuulata, siis käib meile ingliskeelne disko kah. Eesti keelt ei hakka me disko peale kindlasti kulutama.

Ja teiseks. Ma olin kindel, et nüüd saame ometi parteist lahti, lõpuks ometi. Ma mäletan, et isegi mu ema taheti parteisse värvata, et ta saaks laborijuhataja koha, aga ta ei läinud. Normaalsed inimesed ei sallinud ju parteid silma otsaski. Oli ka põhjust! Kes mäletab, oli kõvasti põhjust! Ma olin kindel, et Nõukogude võimu tingimustes on eestlastel välja kujunenud äge parteiallergia ja pärast tolle monstrumi kokkukukkumist võime partei igaveseks unustada. Nüüd on sellest üle kahekümne aasta möödas ...

20.05.2015 22.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto