T, 5.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sven Mikser: otsus tehakse koalitsioonileppe üle

Neeme Korv
, arvamustoimetuse juhataja
Sven Mikser: otsus tehakse koalitsioonileppe üle
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sven Mikser
Sven Mikser Foto: Videokaader

Kui Sotsiaaldemokraatlik Erakond kuu lõpus esimeest valib, langetavad valiku tegijad sisuliselt otsuse, kas SDE peaks senise koalitsioonilepingu alusel minema edasi või mitte, rääkis sotside esimees Sven Mikser «Postimehe päevaintervjuus». Praeguse leppe kaitsja positsioonis olev Mikser märkis samas, et sisetüli erakonnas ei tule ei tema, ega leppe suhtes kriitilise Jevgeni Ossinovski SDE juhiks saades.

Mikseri trooni nõudlev Ossinovski on rääkinud vajadusest riigikogu valimiste järel sõlmitud koalitsioonileppes muutusi teha. SDE praegune juht tõdes, et Ossinovski esimeheks tõustes võib ka praegune kolmikliit lõpetada. «Kui seda kokkulepet (koalitsioonilepet – N.K) ei ole võimalik muuta, siis tuleb valida teisi teid,» sõnas Mikser.

Ligi viis aastat sotse juhtinud Mikser tunnistas, et erakonnas on näha pettumust ja erimeelsusi, just sel pinnal, et valimiste tulemusena tuleb taas teha koostööd Reformierakonna ja IRLiga. «Kui see pettumus ületab kriitilise piiri, siis tuleb teha korrektuure,» ütles Mikser.

Tagasi üles