Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.05.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Valitsus kiitis heaks maksumuudatused Palju õnne Kriitikute ja ehitajate kokkutulek Muuli maksis laevareisi söögiraha tagasi tagumine külg Kolmikliitlaste kolm kriisi Paljud juhid ületavad ristmikku punase tulega Austraalia üritab Eurovisioonil senist reitingut lüüa Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Male Arhitektid nõuavad ministeeriumihoonele konkurssi Mälumäng Kohus karistas Urbo Vaarmanni tingimisi vangistusega Majandus Pärnu linnapea: lennukite lammutamistehas tundub väärt mõte Majanduse lühiuudised Sakkov: lennukite lahtimonteerimise tehas loob palju töökohti Pärnu lennuväljast võib saada rahvusvaheline lennukite romula Välismaa Ilves lõpetas Saksa visiidi Hamburgis Hamburgi meer: enamikuga põgenikest pole mingeid probleeme Välismaa lühiuudised Euroopa Liit inventeerib idasuhteid Optimistlikud tulevikuennustajad Millega võluda ELi idapartnereid? Arvamus Arko Olesk: erinevus hoiab elus Juhtkiri: valitsuse sünnitunnistus - eelarvestrateegia Postimees 1925. aastal: Frunse nõuk. punaväest ja laevastikust. Ähvardus Eestile. Päeva karikatuur Henrik Roonemaa: üks kole arvutimäng Ivar Raig: Cameron teeb uue katse reformida euroliitu Jüri Vendik: Ukraina kui pettumus ja lootus Kultuur Täna algab Eesti heliloojate festival Eestlaste valgustid tegid läbimurde Hollywoodi löökfilmi Sport Spordi lühiuudised 22.05 Tänak sai testikatsel neljanda aja Kalevlastel finaalis kohutavad protsendid Peep Pahv: seletamatu ebaõiglus ja teenitud edu Rocki suur võimalus: eneseusk ja võitlejahing ei tohi ära kaduda Tallinn Luite selts võitleb Veerenni ülesõidu säilimise eest Tarbija Riiki meil pole, aga vähemasti on õlu Tartu Rocki lahutab meistritiitlist vaid üks võit Tartu sai 9,2 miljoni euro suuruse lisaeelarve Hea südamega südamearst Osaajaga lasteaiakoht tekitab küsimusi Aasta küla võõrustas tähtsat komisjoni Jussi Tapani Koski 80 Metsamehed tõmbavad südalinnas saed käima Saareelanikud pääsesid toidupakkide tellimisest Kõige enam tänatud arst: alla anda ei tohi, sest kõik on võimalik Mäng aias käis märja kapsapeaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Henrik Roonemaa: üks kole arvutimäng

2 min lugemist
Henrik Roonemaa FOTO: Toomas Huik

Sõbralik soovitus: kuni sul endal lapsi pole, ole seltskonnast laste teemal rääkimisega väga ettevaatlik. Ära nea ema, kelle imik su kõrval lennukis kolm tundi röökis. Ära vaata põlgusega vanemaid, kelle laps sööb kohvikus friikartuleid ja viinereid. Ära sisista ema peale, kes lapsega mõnele üritusele tulnud ja laps hakkab nutma.

Tellijale Tellijale

Usun, et võin kõigi väikelaste vanemate nimel öelda: me proovime, ausalt, me väga proovime, aga alati ei tule välja. Kõigel sellel on põhjus, isegi kõrrejookidel. Nüüd, lapsevanemana, saan ma sellest aru.

Kindlasti proovivad ka need vanemad, kes vaatavad õudusega, kuidas nende allakümneaastane käivitab kurikuulsa arvutimängu «GTA 5», sõidab seal kiirete autodega inimesi sodiks, jookseb hambuni relvastatult mööda tänavaid ringi ning külvab hävingut ja surma.

«Ma olen GTA-d kasutanud testküsimusena, käies vanematele ja õpetajatele rääkimas digist ja lastest. Ma lihtsalt küsin – kellele see täheühend midagi ütleb? Siis hakatakse rääkima lugusid, algklasside lastest ja mudilastest ja minul on õudne. Ühe kooli 1. klassi õpetaja ütles, et tal kogu klass mängib seda ka vahetunnis ja et ta ei tea, mida teha näiteks. 1. klass.»

Niimoodi kirjutas mulle üks spetsialist, kes laste digisõltuvusega Eestis tegeleb. Tal on neid lugusid veel kümnete kaupa, üks tõsisem kui teine.

21.05.2015 23.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto