Sisukord
AK
Tänane leht
23.05.2015
Eesti Suuravariis viga saanud pereema: see päev võinuks lõppeda teistmoodi Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kanal 2 lahkub vabalevist Palju õnne Tagakülg Mart Normet: meelestatus on igati hea Noored mures maaelu säilimise pärast Eesti lühiuudised Paulusest Sauluseks Majandus Vara veel lüüa hingekella Saaremaa parvlaevakunstnik Välismaa Välismaa lühiuudised Cameron käis kaardid välja Arvamus Kõva sõna Postimees 1911. aastal: «Kooliõpetaja, kes laulda ei oska ärgu minu silma ette tulgu!» Evelyn Kaldoja: Austav taplus Madis-Ulf Regi: Minu päevik 2015 Vara veel lüüa hingekella Päeva karikatuur Kulisside varjust rambivalgusse Paulusest Sauluseks Saaremaa parvlaevakunstnik Valdo Randpere essee: roostes kaastunne ei tohi olla diagnoos meie rahvale Juhan Kivirähk: Rõivase valitsuse erakordne olukord Kultuur Kahetsustäratav lugu Kunagi see tõenäoliselt jahmatas Indrek Hirvega Kassitoomel Luulehetk – hetk luules Uitava meele meeletus Kõnelev mälu Sport Pohlak Liivakust: pelgan, et see jutt lähtub mängija agendist Spordi lühiuudised Heas hoos Tänak uue Fordiga neljas Kulisside varjust rambivalgusse Rocki võit taastas usu Tartu korvpalli Mariel Gregor: Rocki ülim enesekindlus lõhkus Kalevi Tarbija Kommentaar Laps puhaku päriselt, mitte virtuaalilmas AK Indrek Hirvega Kassitoomel Uued faktid Eurovisioonist Taavi Rõivas nägi haruldast geipulma Teeme rahval tuju paremaks Küsib Lollide Klubi Iisraelis näeb (Eesti?) tulevikku Kõnelev mälu Valdo Randpere essee: roostes kaastunne ei tohi olla diagnoos meie rahvale Olgu või sõda, romaanivõistlust pean mina saama! Juhan Kivirähk: Rõivase valitsuse erakordne olukord Arter Eurovisioon peab täna juubelipidu Proovi/Uus Horoskoop Eurovisiooni finaal Rahva Oma Kaitsega Õnnelik lapsepõlv Susan Luitsalu: #absurd Ole õhtuks valmis City Marina – jahisadama visiitkaart Šokolaadiga kuusevitamiin ja õieilu Mika Keränen: tore on mõelda ennast lapseks Haruldane moeaksessuaar – habras lehvik Euroopa Kaspia mere ääres Tee ise energiajooki Pukk versus Pukk Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uued faktid Eurovisioonist

3 min lugemist
FOTO: AFP / Scanpix

Minu jaoks on Eurovisiooni lauluvõistlus olnud kergekaaluline ajaviide, mida on võimalik vaadata ainult nõnda, et keerad telekal hääle maha ja kuulad raadiost mõnda harivat ja õpetlikku saadet. Näiteks Vikerraadiost tulevad sel kellaajal «Ööülikool» ja «Aja jälg kivis» ning Klassikaraadiost «Ilmakaar» ja «Meditatsioon». 

Tellijale Tellijale

Eriti meeldiv on nimetatud saateid kuulata koos abikaasaga, sest minu abikaasa mõistab raadiost kostvaid muusikapalu ja ütelusi vaimukalt ning mõtteküllaselt kommenteerida, juhtides diskreetselt tähelepanu ilmses joobeseisundis viibivate saatejuhtide puudulikule diktsioonile ja kitsale silmaringile. Niisiis pole mul Eurovisiooni suhtes kunagi tekkinud mingeid küsimusi ega huvitavusi. 

Esimest korda imestasin, kui nägin ühes Kalamaja karaokebaaris EKRE esimeest Mart Helmet koos aseesimees Martin Helmega jorutamas Tanel Padari ja Dave Bentoni laulu «Everybody». Aga ka see ei pannud mind küsimusi esitama. Ilmselt oli tegemist juhusega, või vähemalt nii ma arvasin. Kui aga tulid teated Conchita Wursti ülistavast blogipostitusest, muutusin rahutuks. Veel rahutumaks muutusin, kui minu akna alt marssis mööda Lilla Brigaad, lauldes kõvasti ja valesti Kreisiraadio häbiväärset hümni «Leto Svet», mille esitamine on paljudes Euroopa riikides kriminaliseeritud.

22.05.2015 25.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto