L, 26.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Noored mures maaelu säilimise pärast

Tiit Reinberg
, Järva Teataja
Noored mures maaelu säilimise pärast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Üle saja praeguse ja tulevase arvamusliidri arutles eile Türi kultuurimajas peetud ideeturul «Sydney või Sindi», milline võiks olla maaelu aastal 2025. Noored, kes lootsid selleks ajaks saada arstideks, arhitektideks ja ajakirjanikeks, ennustasid, et on kümne aastaga maailmale ringi peale teinud ja tagasi maal.

Mitmekümne noore hulgas ei leidunud eilsel ideeturul ühtegi, kes oleks kahetsenud, et ta ei ela mõnes suurlinnas, vaid maakonnakeskuses või maal. Nad uskusid, et on saavutanud elus seetõttu rohkemgi ja et maaelul on omad plussid.

Koeru keskkooli üheksanda klassi õpilane Hannes Linno rääkis, et tema ja ta kaaslased soovivad hakata tootma ökonätsu. Nende plaan on palju kiita saanud ja nii on koduvald ettevõtmisele õla alla pannud. Ta ei usu, et suures linnas oleksid nad nii palju tähelepanu pälvinud.

Tagasi üles