Sisukord
Kultuur
Postimees
25.05.2015
Eesti Võõrsilt tulnud teevad lihttöid Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eestlasest õpetaja otse ajaloofrondil Vabatahtlik leidis kadunud poisi sauna alt 3 küsimust Maijooksul osales tänavu 14 000 naist Reformierakond vahetas juhatuses välja pooled liikmed Eesti lühiuudised Eesti keele õpetamine – kus mängult, kus päriselt Majandus Võõrsilt tulnud teevad lihttöid Välismaa Islamiriik ähvardab: aasta pärast on meil tuumapomm Välismaa lühiuudised Arvamus Kristi Sild: Lapsehoolduspuhkus kui ajateenistus Tiia Selli: Õpetaja ütles: «Sul pole annet!» Klikid, ja demokraatia toimibki. #absurd Toomas Luhats: sisu on kuningas Meisi Volt: Viini vikerkaarel Juhtkiri: oravapartei muutuvad jõujooned Postimees 1907. aastal: terav silm, aga tönts sulg Kultuur Viin tähistas Eurovisiooni finaali vihmasajus Måns Zelmerlöw kannatas lapsena koolikiusamise all Sport Suur arusaamatus röövis Hamiltonilt võidu Spordi lühiuudised Rootsi üllatas, Nilsson domineeris, ent Eesti võitis Tänak usub helgesse tulevikku Edukas hooaja lõpp tegi Klavani ja Augsburgi plaanides korrektiive Kalju järjekordne kaotus pingestas seisu Tallinn Narva maante on tänasest osaliselt suletud Tallinna lühiuudised Tartu Gert Kullamäe: see võit on magus! Kesklinnas undasid saed ja lendas saepuru Kalastajad kompavad pidevalt piire Peeter Mardna: see mis loeb, on tervis Jüri Saar linnavolikogus: Madruse tänavat ei ole enam Muusika tasakaalustab maksuametniku elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viin tähistas Eurovisiooni finaali vihmasajus

3 min lugemist
Eurovisiooni finaali vaatamine Viini raekoja platsil FOTO: Mihkel Maripuu

Tuhanded viinlased hakkasid raehooneesisele platsile kogunema juba varakult. Sealses nn eurokülas, kus veel mõni päev tagasi toimus kohalike «habemega naiste» iludusvõistlus ning peeti terve nädal meeleolukaid kontserte ja muid Eurovisiooniga seotud üritusi, olid mitmed maad avanud ka oma riiki ihaldusväärse turismisihtkohana tutvustavad boksid – just Viinist lootis endale teiste seas reisihuvilisi juurde saada näiteks Leedu ning huvilisi jagus küllaga.

Tellijale Tellijale

Loomulikult oli publiku seas ohtralt välismaalastest fänne, kes rajasid endale teed lava ette riigilippudega vehkides – näha võis ka Eesti trikoloore. Sel ajal, kui kohalikud lauljatarid kandsid ette estraadilaulude klassikat ja mõningaid palu Eurovisiooni väärikast varasalvest, trotsis publik vihma, nautis õhtut kas platsil müüdava õlle või kaasavõetud joogipoolise seltsis ning üsna pea hakkas siit-sealt kostma pigem jalgpallivõistlusele sobiva intonatsiooniga hüüdeid «Ös-ter-reich! Ös-ter-reich!» («Austria! Austria!» – toim).

23.05.2015 26.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto