Sisukord
Eesti
Postimees
25.05.2015
Eesti Võõrsilt tulnud teevad lihttöid Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eestlasest õpetaja otse ajaloofrondil Vabatahtlik leidis kadunud poisi sauna alt 3 küsimust Maijooksul osales tänavu 14 000 naist Reformierakond vahetas juhatuses välja pooled liikmed Eesti lühiuudised Eesti keele õpetamine – kus mängult, kus päriselt Majandus Võõrsilt tulnud teevad lihttöid Välismaa Islamiriik ähvardab: aasta pärast on meil tuumapomm Välismaa lühiuudised Arvamus Kristi Sild: Lapsehoolduspuhkus kui ajateenistus Tiia Selli: Õpetaja ütles: «Sul pole annet!» Klikid, ja demokraatia toimibki. #absurd Toomas Luhats: sisu on kuningas Meisi Volt: Viini vikerkaarel Juhtkiri: oravapartei muutuvad jõujooned Postimees 1907. aastal: terav silm, aga tönts sulg Kultuur Viin tähistas Eurovisiooni finaali vihmasajus Måns Zelmerlöw kannatas lapsena koolikiusamise all Sport Suur arusaamatus röövis Hamiltonilt võidu Spordi lühiuudised Rootsi üllatas, Nilsson domineeris, ent Eesti võitis Tänak usub helgesse tulevikku Edukas hooaja lõpp tegi Klavani ja Augsburgi plaanides korrektiive Kalju järjekordne kaotus pingestas seisu Tallinn Narva maante on tänasest osaliselt suletud Tallinna lühiuudised Tartu Gert Kullamäe: see võit on magus! Kesklinnas undasid saed ja lendas saepuru Kalastajad kompavad pidevalt piire Peeter Mardna: see mis loeb, on tervis Jüri Saar linnavolikogus: Madruse tänavat ei ole enam Muusika tasakaalustab maksuametniku elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti keele õpetamine – kus mängult, kus päriselt

5 min lugemist

Vene koolide eestlastest õpetajad kinnitavad, et see, millisel tasemel on riigikeele õpe, sõltub otseselt kooli juhtkonnast. Pilt on kirju, ent kaugeltki mitte lootusetu. Ja kuidas saakski rääkida lootusetust olukorrast, kui rohkem kui veerand vene põhikooliõpilastest käib kas keelekümblusklassis või õpib ülepea eesti koolis?

Tellijale Tellijale

Kuid see ei tähenda veel kaugeltki seda, et teistes vene põhikoolides käiakse üksnes eesti keele tundides. Pigem võetakse seal osa teisigi aineid läbi eesti keeles.

67 vene põhikoolist on jäänud vaid neli sellist, kus piirdutakse üksnes eesti keele ainetundidega. Seejuures on just koolid ise ilmutanud soovi õpetada eesti keelt nõutust rohkem.

23.05.2015 26.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto