Sisukord
Eesti
Postimees
25.05.2015
Eesti Võõrsilt tulnud teevad lihttöid Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eestlasest õpetaja otse ajaloofrondil Vabatahtlik leidis kadunud poisi sauna alt 3 küsimust Maijooksul osales tänavu 14 000 naist Reformierakond vahetas juhatuses välja pooled liikmed Eesti lühiuudised Eesti keele õpetamine – kus mängult, kus päriselt Majandus Võõrsilt tulnud teevad lihttöid Välismaa Islamiriik ähvardab: aasta pärast on meil tuumapomm Välismaa lühiuudised Arvamus Kristi Sild: Lapsehoolduspuhkus kui ajateenistus Tiia Selli: Õpetaja ütles: «Sul pole annet!» Klikid, ja demokraatia toimibki. #absurd Toomas Luhats: sisu on kuningas Meisi Volt: Viini vikerkaarel Juhtkiri: oravapartei muutuvad jõujooned Postimees 1907. aastal: terav silm, aga tönts sulg Kultuur Viin tähistas Eurovisiooni finaali vihmasajus Måns Zelmerlöw kannatas lapsena koolikiusamise all Sport Suur arusaamatus röövis Hamiltonilt võidu Spordi lühiuudised Rootsi üllatas, Nilsson domineeris, ent Eesti võitis Tänak usub helgesse tulevikku Edukas hooaja lõpp tegi Klavani ja Augsburgi plaanides korrektiive Kalju järjekordne kaotus pingestas seisu Tallinn Narva maante on tänasest osaliselt suletud Tallinna lühiuudised Tartu Gert Kullamäe: see võit on magus! Kesklinnas undasid saed ja lendas saepuru Kalastajad kompavad pidevalt piire Peeter Mardna: see mis loeb, on tervis Jüri Saar linnavolikogus: Madruse tänavat ei ole enam Muusika tasakaalustab maksuametniku elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestlasest õpetaja otse ajaloofrondil

3 min lugemist

Ühe Tallinna vene gümnaasiumi eestlasest ajalooõpetaja sõnul seisab ta tundides iga päev silmitsi suurveneliku ideoloogiaga, olukorra parandamiseks oleks tema hinnangul ainus võimalus vahetada välja nõukogude taustaga vene ajalooõpetajad.

Tellijale Tellijale

Gümnaasiumiastme esimeses tunnis kohtub too anonüümsust palunud pedagoog õpilastega, kes tulevad põhikooli venelastest ajalooõpetajate käe alt. Õpetaja on avaldanud soovi näha, mida vene pedagoogid oma tundides õpetavad, aga teda ei ole vaatlema lubatud.

«Nad ei lase oma tundi, ma ei tea, mida nad seal teevad,» rääkis õpetaja. «Kui me tahame, et vene koolid muutuks eestimeelsemaks, siis ei saa ajalooõpetaja olla nõukogude taustaga venelane. Kõik nad tuleb välja vahetada, sest nad kujutavad endast julgeolekuriski.»

23.05.2015 26.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto