E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mootorratturid satuvad üha sagedamini õnnetustesse

Helen Mihelson
, reporter
Mootorratturid satuvad üha sagedamini õnnetustesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kui seni on Eesti olnud surmaga lõppenud mootorrattaõnnetuste arvu poolest Euroopa Liidus n-ö pailaps, siis tänavu on hukkunud kolm inimest juba enne, kui motohooaeg veel õieti alanud oli. Seda on sama palju kui aastas keskmiselt kokku.

Ehkki põhjuste kohta ei ole ühtegi uuringut tehtud, nimetas maanteeameti liiklusohutuse osakonna peaspetsialist Reigo Ude ühe põhjusena seda, et liiklussagedus kasvab iga aastaga umbes seitse protsenti, samuti on liikluses üha enam mootorrattureid.

«Ma ei usu, et mootorratturid on hooletumad, võib-olla see (mootorrattaga liiklemine – H. M.) muutub populaarsemaks ning uusi ja uljamaid juhte on natuke rohkem. Kui varem sõitsid n-ö padumootorratturid, siis nüüd on ka neid, kes mõtlevad, et proovin-vaatan, kuidas on. Nendel ei ole taustateadmised ja oskused võib-olla nii head,» ütles ta.

Tagasi üles