E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartlasest piiskop asus ametisse

Raimu Hanson
, reporter
Tartlasest piiskop asus ametisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Piiskopid Einar Soone (taga vasakult), peapiiskop Urmas Viilma, emeriitpeapiiskop Andres Põder vastset piiskopit Joel Luhametsa (seljaga) õnnistamas.
Piiskopid Einar Soone (taga vasakult), peapiiskop Urmas Viilma, emeriitpeapiiskop Andres Põder vastset piiskopit Joel Luhametsa (seljaga) õnnistamas. Foto: Margus Ansu

Tartu Pauluse kirikus oli eile jumalateenistus, kus seati ametisse Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) piiskop Joel Luhamets (63).

Piiskopisaua andis Luhametsale üle EELK peapiiskop Urmas Viilma (suurel pildil taga keskel), keda piiskopi ametisse seadmisel assisteerisid emeriitpeapiiskop Andres Põder ning piiskopid Einar Soone ja Tiit Salumäe. Kaasa teenis veel mituteist vaimulikku.

Muusikalise panuse andsid mitmesaja kirikulise osalusel toimunud jumalateenistusel organist ja pianist Anna Humal, Pauluse koguduse kammerkoor, noorteansambel, lastehoiu laste ansambel ning Tartu metsasarveansambel. Kirik oli kaunistatud teise nelipüha puhul kaskedega.

Märksõnad
Tagasi üles