K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jaan Männik: IRL peab valijale lähemale tulema

Facebook
Comments
Jaan Männik.
Jaan Männik. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti ja seega ka IRLi kõige suurem väljakutse on meie demograafiline olukord, kirjutab IRLi esimeheks kandideeriv Jaan Männik.

Front Nationali juhtisid isa ja tütar Le Pen (EKREt juhivad isa ja poeg). Tütar viskas isa hiljuti erakonnast välja, kuna leidis, et isa marginaliseerib Hitleri sõjakuritegusid. Hitleri kuriteod on ka EKREs teema olnud.

Paljude nende Lääne-Euroopa erakondade tuumikvalija on põhiharidusega keskealine või vanem mees, mitte naine, kes elab väikelinnas või maal. Sellise profiiliga oli ka minu vanaisa, Rühke talu peremees Abjas, kes küüditati Siberisse märtsis 1949, kus ta koos mu vanaemaga ka suri.

Kutsume seda EKRE tuumikvalijat Juhaniks. Juhan elab paigas, kus mobiililevi on kohati vilets. Ühistransporti ei ole ja bussid ei käi. Toidupood, pank, politseikonstaabel, arst jne on kaugel. Juhani naabrimees on Ants, kelle poeg töötab Soomes. Antsu minia kasvatab üksi Antsu lapselapsi.

Antsu tütar kolis pärast põhikooli lõpetamist Tallinna ja läks ametikooli. Jättis selle aga pooleli ja korjab nüüd Austraalias viinamarju. Juhan ja Ants kohtuvad tihti ja õllejoomise toel panevad Eesti asjad paika.

Piltlikult oleme sellises olukorras tahtnud kinkida Juhanile ja Antsule väikesi Eesti lipukesi, et nad saaksid nendega küla vahel lehvitada. Rääkides seejuures, et me oleme pikimate traditsioonidega rahvuskonservatiivne erakond ja lootes, et nemad meid toetavad. On ju selge, et see ei tööta. Nii Juhan kui Ants hääletavad EKRE poolt, ja see on nende protest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles