Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täiskasvanute hambaravi saab tosin miljonit aastas

FOTO: SCANPIX

Uuringu järgi on Eesti elanikud kõige rohkem rahul hambaarstidega, ent soovitusliku sagedusega ehk vähemalt kord aastas käib hambaarsti juures endiselt liiga vähe inimesi. 2017. aastast on siiski lootust, et riik hakkab hambaravi mingil kujul hüvitama.

Tellijale Tellijale

Nimelt selgus, et hambaarsti külastab iga-aastaselt alla poole ehk 43 protsenti elanikest ning see näitaja ei ole viimaste aastate jooksul muutunud. Kõige kõrgem on hambaarsti külastanute osakaal 15–19-aastaste seas, kelle hulgast on viimase aasta jooksul hambaid ravimas käinud 66 protsenti. Mida vanem on inimene, seda suurem on tõenäosus, et tema viimane hambaarstivisiit jääb kaugemasse aega.

Vähemalt kord aastas hambaarsti külastamist takistavad kõige sagedamini majanduslikud põhjused – seda tõi välja 45 protsenti neist, kes polnud viimase aasta jooksul hambaarsti juures käinud.

26.05.2015 28.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto