Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kondiaur muutub elektriks

Geenitehnoloogia eriala tudengid Märt Roosaare (rattal) ja Toomas Vellet ehitasid valmis velotrenažööri prototüübi, millel vändates süttivad leedlambid. FOTO: Margus Ansu

Tudengite energiasäästukonkursi Negavatt eesmärk on parandada energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad kaasa säästlikumale eluviisile. Täna õhtul tutvustavad Genialistide klubis seitse finalisti oma energiasäästuideid. Välja selgitatakse kolm parimat ideed, mille elluviimist rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kuni 10 000 euroga. Ideeks võis olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Finaalis on esindatud Tartu ülikoolist neli projekti, lisaks veel üks projekt Tallinna tehnikaülikoolist, TTÜ Virumaa kolledžist ja Eesti kunstiakadeemiast.

Tellijale Tellijale

Treeninguseadmega on ühendatud kolmkümmend leedlampi. Kui vändata, läheb ampermeeter nulli, mis tähendab, et treeninguga toidetakse lambid ära. Kui ampermeetri näit läheb üle nulli, laetakse akut ja toodetakse elektrit.

26.05.2015 28.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto