Sisukord
Eesti
Postimees
27.05.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tsahkna ülesanne on murda «poistebändi» kontroll Tagakülg Eesti lühiuudised Politsei sai Rahumäel tervisesportlast rünnanud mehe kirjelduse Kes on Venemaa lasteombudsman Pavel Astahhov? Miinitõrjujad õhkisid Tallinna lahel meremiini Raag: see ei ole siiras mure laste pärast, selle taga on Vene mõjutusagenda TTÜ tudengid tahavad Aaviksoo rektoriks saamise küsimuses referendumit Vassiljev: ka töötav pagulane peaks saama tasuta keeleõpet Idapiiri tagant hirmutatakse Eesti lapsevanemaid Radikaalne reformiplaan pani alma materʼi kihisema Majandus Majanduse lühiuudised Venelased polegi suurimad kulutajad «Sotsiaalne eksperiment» suurel riigihankel Välismaa Kõrge USA kaitseametnik: sakslased on eriti huvitatud Baltimaade julgeolekust Välismaa lühiuudised Ukraina asendab pätt-miilitsad heade politseinikega Arvamus Mart Raudsaar: kümme väikest kuldvõtmekest Jaan Männik: IRL peab valijale lähemale tulema Maie Kitsing: õpetajal on võim, millest peaministrid võivad vaid unistada Juhtkiri: Venemaa kloonib mõjutamise trikke Marina Lohk: raske diagnoos Postimees 1931. aastal: Eesti poisid Ameerikas päevakangelasteks Kultuur Esteetilise vandalismi võlu ja valu Sport Spordi lühiuudised Suured keskväljamaestrod jätavad Euroopaga hüvasti Kalju ja Levadia said võidud Eesmärk: Tokyo olümpia. Eesti lipu all! Tarbija Täiskasvanute hambaravi saab tosin miljonit aastas Patsiendi lugu: perearst kippus nähvama Patsiendid ei taha pikalt oodata Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vassiljev: ka töötav pagulane peaks saama tasuta keeleõpet

2 min lugemist
Rannar Vassiljev. FOTO: SCANPIX

Tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev (SDE) pole nõus väitega, et alampalk ja toimetulekutoetus on peaaegu võrdsed ega motiveeri keeleoskamatut pagulast tööle minema. Kui aga tööleasumine võtab õiguse tasuta keeleõpet saada, siis seda peaks tema hinnangul muutma.

Tellijale

Postimees kirjutas eile Pakistanist põgenenud Maroof Muhammadist, kes pole eesti keelt nii selgeks saanud, et töötada kohal, kus teeniks üle miinimumpalga. Seega on mehel valida, kas töötada miinimumpalgaga ja õppida eesti keelt tasu eest või olla töötu, elada sotsiaaltoetusest ja käia tasuta keelekursustel. Majanduslikult on talle viimane variant kasulikum.

«Toimetulekutoetus nüüd päris sama kõrge küll pole kui alampalk, seal on vahe ikka sees,» polnud Vassiljev sellega nõus. Ta rääkis, et mõlemad, nii alampalk kui ka toimetulekutoetus, peaksid tõusma.

26.05.2015 28.05.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto