P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vassiljev: ka töötav pagulane peaks saama tasuta keeleõpet

Facebook Twitter
Comments
Rannar Vassiljev.
Rannar Vassiljev. Foto: SCANPIX

Tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev (SDE) pole nõus väitega, et alampalk ja toimetulekutoetus on peaaegu võrdsed ega motiveeri keeleoskamatut pagulast tööle minema. Kui aga tööleasumine võtab õiguse tasuta keeleõpet saada, siis seda peaks tema hinnangul muutma.

Postimees kirjutas eile Pakistanist põgenenud Maroof Muhammadist, kes pole eesti keelt nii selgeks saanud, et töötada kohal, kus teeniks üle miinimumpalga. Seega on mehel valida, kas töötada miinimumpalgaga ja õppida eesti keelt tasu eest või olla töötu, elada sotsiaaltoetusest ja käia tasuta keelekursustel. Majanduslikult on talle viimane variant kasulikum.

«Toimetulekutoetus nüüd päris sama kõrge küll pole kui alampalk, seal on vahe ikka sees,» polnud Vassiljev sellega nõus. Ta rääkis, et mõlemad, nii alampalk kui ka toimetulekutoetus, peaksid tõusma.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles