Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.05.2015
Eesti Haarav loodusdokumentaal «Emajõe veemaailm» Postimees Kinos Palju õnne Der Spiegel: Eesti kvoot on 9896 Eesti lühiuudised Kommentaarid Eesti peaks vastu võtma 1064 pagulast Tallinn ehitab esindushoonetesse kolm invalifti Eesti suplusvesi osutus Euroopa silmis halvaks Cirque du Soleil annab Tallinnas kuus etendust Eesti lühiuudised Esikülg 28.05 Otsingugrupiga ühines sadu uusi inimesi Presidendi vastuvõttu kaunistanud kujud müüdi oksjonil Dilbert Tagakülg Horoskoop Mitu euroliidu riiki on kvootide vastu Majandus Estonian Air uuendas juhtkonda ja hangib odavamaid lennukeid Majanduse lühiuudised Äkki vene turistid siiski tulevad Välismaa Der Spiegel: Eesti kvoot on 9896 Eesti peaks vastu võtma 1064 pagulast Kommentaarid Soomes jagati ministrikohad ära Belgias seiskus elektrikatkestuse tõttu õhuliiklus Mitu euroliidu riiki on kvootide vastu Arvamus Postimees 1933. aastal: Eesti allweelaewastikku ehitama Andres Herkel: Meie reliikvia on vabadus Jüri Vendik: Uued «rahva reeturid» Tiiu Kuurme: Kaitstud lapsepõlv Päeva karikatuur Juhtkiri: 1064 broneeringut Eestisse Jaanus Piirsalu: rikas metseen, välismaa agent Mürakarude 5000: kümme parimat koomuskit Kultuur Draamafestivalil näeb auhinnatud lavastusi Pekingi ooperistaar on tänavalgi kuulus Sajanditevanune kunst Vihase, ent kahvatu poltergeisti teine tulemine Sport Vassiljev: hetkeseisuga sõidab Täht koondisega Rootsi FIFA sattus tähtsa päeva eel kriisi Kullamäe: tahan näha klubi ambitsiooni liikuda edasi Tallinn Luite elanikud asuvad kõigi vahenditega oma koduteed kaitsma Tallinna lühiuudised Tarbija Kompostida saab ka korteri köögis Vermikompostris muutub toit paari kuuga mullaks Tartu Tartu raad uuris vana masuudiraudteed Kunstnikele pakub huvi maalida ka eluruumi Nõo poiss ehitas lõbusa velomobiili Uues koolimajas käivad sisetööd Emajõgi – Tartu suurim promenaad Andres Liinat: milline on järgmiste meistrikarikate hind? Algas Tartu-Märja teelõigu remont Karlovat kunstis jäädvustab raamat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mürakarude 5000: kümme parimat koomuskit

1 min lugemist
FOTO: Urmas Nemvalts

Eesti algupärases koomiksimaailmas ilmub juba 1998. aastast pildilugu, kus iga päev keegi kolki saab, ära süüakse, kellegi üle irvitatakse või visatakse niisama haiget nalja. See viimane fraas kuulub «Mürakarude» koomiksi autori, Postimehe karikaturisti Urmas Nemvaltsi lemmikväljendite arsenali.

Tänases Postimehes ilmus karukoomiks, õieti koomusk, juba 5000. korda. Koomuski kesksed kangelased on kaks Mürakaru, üks kuri ja teine leebema loomuga, Hunt, Siga, Jänes, elukutseline vorstiõgija Võts, Kakuke, Täi ning palju muid toredaid elajaid, kellest paljudel olemas ka eluline prototüüp. Ning otse loomulikult Siil, kelle rolliks ja ülesandeks on olla karude poksikott või paremal juhul paanikat kütta. Siil, kellesse Nemvalts mõnikord paneb ka iseenda jooni, on ka kunstniku veebikodu Paanikaosakond vapiloom.

Mürakarud korraldasid 5000. koomuski tähistamiseks peo. Autor: FOTO: Urmas Nemvalts

Sarja fännid on saanud nautida koomiksit ka raamatuis: ilmunud on «Karuaabitsaid» ja «Mürakarude viimased triibulised». Viimased seepärast, et 1998. aastal asendus koomiks uue sarjaga «Linnaloom». Kuid pisut enam kui aasta hiljem möllasid linnakeskkonnas juba taas Mürakarud ja autoril ei jäänud üle muud kui endine koomiks taastada. Otse loomulikult on iga endast lugupidava Mürakarude austaja kodusel seinal aasta läbi karukalender - muidu ju ei tea, millal tähistada ninavilepäeva või kuhu liigub liikuv püha.

«Mürakarudest» on nüüdseks saanud rahvusvaheline fenomen – mullu jõudsid Nemvaltsi metsalised üle lahe Soome, ilmudes raamatus «Metsän valtiaita ja muita ryökäleitä».

Postimehe arvamusportaal avaldab kunstniku Urmas Nemvaltsi enda valiku «Mürakarude» parimatest paladest.

Kirbutapp

FOTO: Urmas Nemvalts

Maa müdiseb

FOTO: Urmas Nemvalts

Rahutused

FOTO: Urmas Nemvalts

Pinged

FOTO: Urmas Nemvalts

Kinnisvara

FOTO: Urmas Nemvalts

Kriis

FOTO: Urmas Nemvalts

Nutiseade

FOTO: Urmas Nemvalts

Kortsud

FOTO: Urmas Nemvalts

Õppus

FOTO: Urmas Nemvalts
Seotud lood
27.05.2015 29.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto