Sisukord
Majandus
Postimees
28.05.2015
Eesti Haarav loodusdokumentaal «Emajõe veemaailm» Postimees Kinos Palju õnne Der Spiegel: Eesti kvoot on 9896 Eesti lühiuudised Kommentaarid Eesti peaks vastu võtma 1064 pagulast Tallinn ehitab esindushoonetesse kolm invalifti Eesti suplusvesi osutus Euroopa silmis halvaks Cirque du Soleil annab Tallinnas kuus etendust Eesti lühiuudised Esikülg 28.05 Otsingugrupiga ühines sadu uusi inimesi Presidendi vastuvõttu kaunistanud kujud müüdi oksjonil Dilbert Tagakülg Horoskoop Mitu euroliidu riiki on kvootide vastu Majandus Estonian Air uuendas juhtkonda ja hangib odavamaid lennukeid Majanduse lühiuudised Äkki vene turistid siiski tulevad Välismaa Der Spiegel: Eesti kvoot on 9896 Eesti peaks vastu võtma 1064 pagulast Kommentaarid Soomes jagati ministrikohad ära Belgias seiskus elektrikatkestuse tõttu õhuliiklus Mitu euroliidu riiki on kvootide vastu Arvamus Postimees 1933. aastal: Eesti allweelaewastikku ehitama Andres Herkel: Meie reliikvia on vabadus Jüri Vendik: Uued «rahva reeturid» Tiiu Kuurme: Kaitstud lapsepõlv Päeva karikatuur Juhtkiri: 1064 broneeringut Eestisse Jaanus Piirsalu: rikas metseen, välismaa agent Mürakarude 5000: kümme parimat koomuskit Kultuur Draamafestivalil näeb auhinnatud lavastusi Pekingi ooperistaar on tänavalgi kuulus Sajanditevanune kunst Vihase, ent kahvatu poltergeisti teine tulemine Sport Vassiljev: hetkeseisuga sõidab Täht koondisega Rootsi FIFA sattus tähtsa päeva eel kriisi Kullamäe: tahan näha klubi ambitsiooni liikuda edasi Tallinn Luite elanikud asuvad kõigi vahenditega oma koduteed kaitsma Tallinna lühiuudised Tarbija Kompostida saab ka korteri köögis Vermikompostris muutub toit paari kuuga mullaks Tartu Tartu raad uuris vana masuudiraudteed Kunstnikele pakub huvi maalida ka eluruumi Nõo poiss ehitas lõbusa velomobiili Uues koolimajas käivad sisetööd Emajõgi – Tartu suurim promenaad Andres Liinat: milline on järgmiste meistrikarikate hind? Algas Tartu-Märja teelõigu remont Karlovat kunstis jäädvustab raamat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Estonian Air uuendas juhtkonda ja hangib odavamaid lennukeid

1 min lugemist
Estonian Airi lennuk Embraer 170. FOTO: Toomas Huik

Estonian Air sai juhtkonda kaks uut juhatuse liiget ning otsib odavamaid lennukeid peagi Finnairile tagasi minevate lennukitootja Embraer lennukite asemele.

Meie rahvuslik lennufirma otsib uusi raudlinde, ent neid leida pole lihtne. Enne kui Euroopa Komisjon on langetanud otsuse riigiabi kohta, pole Estonian Air just ihaldusväärne partner. «See väljendub lennuki hinnas ja riskimarginaalis,» tõdes Estonian Airi kommertsjuht Indrek Raudveer.

Lennufirmal on käimas läbirääkimised, et saada 76-kohaliste Embraerite asemele 72-kohalised Bombardierʼd. Nende ülalpidamine on soodsam. «Praegused lennukid on selgelt liiga kallid,» möönis Randveer. Kindlat kokkulepet veel pole.

Tegevuse jätkumiseks otsib Estonian Air koostööpartnereid piiri tagant. Märtsis loodud Estonian Airi tütarfirma Nordic Flyways on teinud lühiajalise lepinguga lende näiteks NextJetile ja Finnairile. Pikaaegsete lepingute sõlmimist takistab esialgu ikka veel õhus olev riigiabi küsimus. Lisaks on töös ka muud projektid. See kõik peaks tagama, et ka tulevikus lähevad Tallinnast otselennud.

Randveere sõnul tehakse seda kõike selleks, et lennufirma võiks jätkusuutlikult edasi tegutseda ja lõpuks kasumisse jõuda. «Senisel moel edasi töötada ei saa,» ütles Randveer. Firma on hakanud klientidele senisest enam pakkuma pisikesi lisamugavusi: võimalus osta kindel istekoht, hotellide ja autorendi broneerimine.

Ent abi oleks sellestki, kui riik rohkem aitaks. «Riik võiks kasutada Estonian Airi suuremal määral,» rääkis Randveer. Kuigi Estonian Air ei lenda igale poole, on võimalik ümber istuda näiteks Stockholmis, Kopenhaagenis või Amsterdamis.

Estonian Airi kommertsjuht selgitas, et uuel finantsjuhil Kaidi Merilol on lennufirmas pikaaegsem kogemus ja seega on ta asjadega hästi kursis. Uus käitusjuht Anton Õnnik võtab aga üle osa ülesandeid, millega seni on tegelenud tegevjuht Jan Palmér.

«Palméril oli liiga palju peal,» selgitas Randveer. Õnniku ülesanded saavad olema näiteks tegevuse planeerimine ja projektide elluviimine.

Seotud lood
27.05.2015 29.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto