Sisukord
Sport
Postimees
29.05.2015
Eesti USA saatkond jälgib Tallinnas salaja inimesi Erkki Koort: tegu on üksikjuhtumiga Tööjuhend: iga põhjuseta viibija tuleb salvestada Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Rünnakud USA saatkondadele Palju õnne Tagakülg Starmani levi lubadustest hoolimata kõikjale ei ulatu Kanal 2 juulis siiski vabalevist ei lahku Pärnumaal tõi kevadkünd põllule kokku hulgaliselt kurgi Eesti lühiuudised Majandus Riigitöötajate palgad tõusid kiiremini kui erasektoris Majanduse lühiuudised Riigiaparaati lüüakse kärpekäärid Välismaa Ukrainas käib sõda «rahu» ajal David Cameron üritab Euroopa liidreid ära moosida Välismaa lühiuudised Arvamus Jaak Vilo: gümnaasiumilõpetaja raske valik Ahto Lobjakas: mütologin Andrus Karnau: põlevkivi saab vabaks Neeme Korv: IRL kui Rock City Postimees 1929. aastal: Eesti munad Euroopas hinnas Juhtkiri: mõistliku kaitse piir, mida ei tohi ületada Päeva karikatuur Kultuur Eesti muusikud reisivad Arvo Pärdiga Abielu turvaline ummiktee Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised 29.05 Killing muudatustest: sõit on paremaks läinud Naiste Tiger Woods aitab Eesti golfi uueks luua Stardipaik – ettevõtliku hundi rind on rasvane Tarbija Hunnitu vaatega mägiküla ja kohvipaksu mobiilirakendus Tartu RõõmuSõõmu koor tuleb Käopesale appi Kirikud hoiavad uksed valla südaööni Tartu karatekadel oli vägev hooaeg Linn jagab ikka reservraha kultuurile Õpilased nuusutavad riigikaitset Ohtlik ristmik ootab odavamat lahendust Tuhanded ratturid vallutavad Tartu Koolipsühholoog Triin Kahre: õpetajad on koolimuredega üksi jäetud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Naiste Tiger Woods aitab Eesti golfi uueks luua

3 min lugemist
Golfilegend Annika Sörenstam disainib uue golfiväljaku nii, et mängijad saaksid nautida nii loodust, kuue meetri kõrgust rändrahnu kui ajaloolisi kivikalmeid. FOTO: Tairo Lutter

Vahel räägitakse, et Eesti spordirahvas ei oska suurelt mõelda. Vale puha, oskab küll. Me pole küll (veel) näinud olukorda, kus näiteks mõne Eesti tenniseprojektiga oleks seotud sellised suurnimed nagu Steffi Graf või Serena Williams, kuid golfis on uus tase nüüd saavutatud. Maarjamaal on praegu külas maailma kõigi aegade parim naisgolfar Annika Sörenstam, kes projekteerib Jõelähtmele täiesti uue, 18-rajalise väljaku.

Tellijale Tellijale

Pööraselt eduka karjääri jooksul muutis Sörenstam golfimaailma. Ta võitis kokku 93 profiturniiri, millest kümme olid kõrgeima tasemega ehk majorʼid. Rootslannast sai esimene ja seni ainus naine, kes teenis auhinnaraha üle 20 miljoni dollari. Kui naiste ja meeste golfi rahastamine olnuks veidi võrdsem, võinuks tema tulu kerkida ka saja miljonini. Selle sajandi algusest sai Sörenstamist esimene naine pärast 1945. aastat, kes tegi kaasa meeste PGA Touril. Lisaks mängis ta esimese naisena võistlustel mänguringi alla 60 löögi.

«Kui lennukist maha astusin, tekkis kohe kodune tunne. Eesti on Rootsile nii lähedal ja midagi on nendes riikides väga sarnast,» rääkis golfilegend.

28.05.2015 30.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto