Sisukord
Sport
Tänane leht
29.05.2015
Eesti USA saatkond jälgib Tallinnas salaja inimesi Erkki Koort: tegu on üksikjuhtumiga Tööjuhend: iga põhjuseta viibija tuleb salvestada Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Rünnakud USA saatkondadele Palju õnne Tagakülg Starmani levi lubadustest hoolimata kõikjale ei ulatu Kanal 2 juulis siiski vabalevist ei lahku Pärnumaal tõi kevadkünd põllule kokku hulgaliselt kurgi Eesti lühiuudised Majandus Riigitöötajate palgad tõusid kiiremini kui erasektoris Majanduse lühiuudised Riigiaparaati lüüakse kärpekäärid Välismaa Ukrainas käib sõda «rahu» ajal David Cameron üritab Euroopa liidreid ära moosida Välismaa lühiuudised Arvamus Jaak Vilo: gümnaasiumilõpetaja raske valik Ahto Lobjakas: mütologin Andrus Karnau: põlevkivi saab vabaks Neeme Korv: IRL kui Rock City Postimees 1929. aastal: Eesti munad Euroopas hinnas Juhtkiri: mõistliku kaitse piir, mida ei tohi ületada Päeva karikatuur Kultuur Eesti muusikud reisivad Arvo Pärdiga Abielu turvaline ummiktee Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised 29.05 Killing muudatustest: sõit on paremaks läinud Naiste Tiger Woods aitab Eesti golfi uueks luua Stardipaik – ettevõtliku hundi rind on rasvane Tarbija Hunnitu vaatega mägiküla ja kohvipaksu mobiilirakendus Tartu RõõmuSõõmu koor tuleb Käopesale appi Kirikud hoiavad uksed valla südaööni Tartu karatekadel oli vägev hooaeg Linn jagab ikka reservraha kultuurile Õpilased nuusutavad riigikaitset Ohtlik ristmik ootab odavamat lahendust Tuhanded ratturid vallutavad Tartu Koolipsühholoog Triin Kahre: õpetajad on koolimuredega üksi jäetud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Stardipaik – ettevõtliku hundi rind on rasvane

3 min lugemist
Kati Ojaloo. FOTO: Mihkel Maripuu

SPORDI RAHASTAMINE. «Hustle’imist (asjaajamist – toim.) oli päris palju, aga kõik oli seda väärt. Elus ja spordis ei peagi asjad lihtsalt tulema,» meenutas vasaraheitja Kati Ojaloo, kuidas ta kogus raha uues ühisrahastusplatvormis Stardipaik. Eestis esimesena vaid spordile orienteeritud projektide jaoks mõeldud platvorm on seni töös olnud ligikaudu viis kuud ning kogub järjest hoogu: just lõppes 14. edukas projekt ning Eesti sportlaste toetuseks on kogutud peaaegu 30 000 eurot.

Tellijale Tellijale

Möödunud aasta detsembri lõpus tööle pandud stardipaik.ee võttis eeskuju mujal maailmas toimivatest spordi ühisrahastamise platvormidest (nt rallye.com) ja Eestis töötavatelt platvormidelt hooandja.ee ning crowdestate.eu, kuid Stardipaigas kogutakse raha vaid spordiprojektidele. Üks esimesi õnnestumisi oli aasta alguses lõppenud Kati Ojaloo ja Anna Maria Oreli projekt, kus vasaraheitjad kogusid raha Lõuna-Aafrika Vabariigis toimuvaks laagriks. Neidudel õnnestus eesmärgiks seatud 1090 eurot mitte ainult kokku saada, vaid koguni ületada ja lõpetada projekt 1317 euroga. «Stardipaik ise pöördus meie poole. Tahtsime Facebookis teha oma sõpradele samasugust algatust, aga siis Stardipaigast helistati, et paneksime nende platvormi üles,» selgitas Ojaloo, kuidas nad napilt pärast uudse rahastamisviisi töölehakkamist Stardipaigani jõudsid.

28.05.2015 30.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto