Sisukord
Välismaa
Postimees
29.05.2015
Eesti USA saatkond jälgib Tallinnas salaja inimesi Erkki Koort: tegu on üksikjuhtumiga Tööjuhend: iga põhjuseta viibija tuleb salvestada Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Rünnakud USA saatkondadele Palju õnne Tagakülg Starmani levi lubadustest hoolimata kõikjale ei ulatu Kanal 2 juulis siiski vabalevist ei lahku Pärnumaal tõi kevadkünd põllule kokku hulgaliselt kurgi Eesti lühiuudised Majandus Riigitöötajate palgad tõusid kiiremini kui erasektoris Majanduse lühiuudised Riigiaparaati lüüakse kärpekäärid Välismaa Ukrainas käib sõda «rahu» ajal David Cameron üritab Euroopa liidreid ära moosida Välismaa lühiuudised Arvamus Jaak Vilo: gümnaasiumilõpetaja raske valik Ahto Lobjakas: mütologin Andrus Karnau: põlevkivi saab vabaks Neeme Korv: IRL kui Rock City Postimees 1929. aastal: Eesti munad Euroopas hinnas Juhtkiri: mõistliku kaitse piir, mida ei tohi ületada Päeva karikatuur Kultuur Eesti muusikud reisivad Arvo Pärdiga Abielu turvaline ummiktee Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised 29.05 Killing muudatustest: sõit on paremaks läinud Naiste Tiger Woods aitab Eesti golfi uueks luua Stardipaik – ettevõtliku hundi rind on rasvane Tarbija Hunnitu vaatega mägiküla ja kohvipaksu mobiilirakendus Tartu RõõmuSõõmu koor tuleb Käopesale appi Kirikud hoiavad uksed valla südaööni Tartu karatekadel oli vägev hooaeg Linn jagab ikka reservraha kultuurile Õpilased nuusutavad riigikaitset Ohtlik ristmik ootab odavamat lahendust Tuhanded ratturid vallutavad Tartu Koolipsühholoog Triin Kahre: õpetajad on koolimuredega üksi jäetud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ukrainas käib sõda «rahu» ajal

2 min lugemist
Vene raketisüsteemi saabumine nädalapäevad tagasi Ukrainaga piirnevasse Matvejev Kurgani piirkonda. FOTO: SCANPIX

Hoolimata veebruaris Minskis saavutatud kokkulepetest, mis pidid vaenutegevuse Ida-Ukrainas lõpetama, pole oodatud rahu saabunud. Alates relvarahu kehtestamisest on vähe olnud neid päevi, kui pooled pole teatanud langenutest riigi idaosas. Relvarahust saab rääkida vaid tinglikult, see kehtib vaid paberil, aga mitte Ida-Ukrainas.

Tellijale Tellijale

Hoolimata tulistamisest nii Donetski kui Luganski oblastis, pole Venemaa toetatavad separatistid taasalustanud aktiivset pealetungi Ukraina vastu, nagu eeldasid mitmed analüütikud, kes uskusid, et sõjategevust alustatakse taas kevadel ilmaolude paranedes. Samas on osa eksperte tähelepanu juhtinud, et Venemaa ongi suuremaid operatsioone Ida-Ukrainas alustanud arvatust kuu või kaks hiljem. Nii juhtus näiteks Donetski lennujaama rünnates ning Debaltsevet kotti võttes.

Uudisteagentuuri Reuters andmetel on Venemaa koondamas Rostovi oblastis Ukraina piirist umbes poolesaja kilomeetri kaugusel asuvasse sõjaväebaasi sõdureid ja relvastust, muu hulgas mobiilseid raketisüsteeme, tanke ja liikursuurtükke.

28.05.2015 30.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto