Sisukord
Majandus
Tänane leht
29.05.2015
Eesti USA saatkond jälgib Tallinnas salaja inimesi Erkki Koort: tegu on üksikjuhtumiga Tööjuhend: iga põhjuseta viibija tuleb salvestada Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Rünnakud USA saatkondadele Palju õnne Tagakülg Starmani levi lubadustest hoolimata kõikjale ei ulatu Kanal 2 juulis siiski vabalevist ei lahku Pärnumaal tõi kevadkünd põllule kokku hulgaliselt kurgi Eesti lühiuudised Majandus Riigitöötajate palgad tõusid kiiremini kui erasektoris Majanduse lühiuudised Riigiaparaati lüüakse kärpekäärid Välismaa Ukrainas käib sõda «rahu» ajal David Cameron üritab Euroopa liidreid ära moosida Välismaa lühiuudised Arvamus Jaak Vilo: gümnaasiumilõpetaja raske valik Ahto Lobjakas: mütologin Andrus Karnau: põlevkivi saab vabaks Neeme Korv: IRL kui Rock City Postimees 1929. aastal: Eesti munad Euroopas hinnas Juhtkiri: mõistliku kaitse piir, mida ei tohi ületada Päeva karikatuur Kultuur Eesti muusikud reisivad Arvo Pärdiga Abielu turvaline ummiktee Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised 29.05 Killing muudatustest: sõit on paremaks läinud Naiste Tiger Woods aitab Eesti golfi uueks luua Stardipaik – ettevõtliku hundi rind on rasvane Tarbija Hunnitu vaatega mägiküla ja kohvipaksu mobiilirakendus Tartu RõõmuSõõmu koor tuleb Käopesale appi Kirikud hoiavad uksed valla südaööni Tartu karatekadel oli vägev hooaeg Linn jagab ikka reservraha kultuurile Õpilased nuusutavad riigikaitset Ohtlik ristmik ootab odavamat lahendust Tuhanded ratturid vallutavad Tartu Koolipsühholoog Triin Kahre: õpetajad on koolimuredega üksi jäetud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riigitöötajate palgad tõusid kiiremini kui erasektoris

1 min lugemist
Arto Aas FOTO: Peeter Langovits

Valitsussektori keskmine palk on väga lähedal riigi keskmisele, kuid see varieerub riigisektori sees oluliselt. Kohalikes omavalitsustes on see tunduvalt madalam ning sotsiaalkindlustusfondides ja keskvalitsuses oluliselt kõrgem.

Tellijale Tellijale

Keskmine palgatõus oli valitsussektoris aastaga kaheksa protsenti, mis on veidi rohkem kui riigi üldine palgatõus 5,6 protsenti.

Rahandusministeeriumi riigihalduse ja avaliku teenistuse osakonna nõuniku Riina Maati sõnul tuleb tähelepanelikult jälgida, et palgakasv toimuks õiges kohas. «Kuna ressurss on nii ehk naa piiratud, siis peame diferentseerima ja hindama ka väliskeskkonna mõju,» rääkis ta. Ametikohati on näiteks väga erinev, milline on vastava kvalifikatsiooniga inimese tasu erasektoris.

28.05.2015 30.05.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto