Sisukord
Sport
Postimees
30.05.2015
Eesti Tagakülg Palju õnne Eesti lühiuudised Jälitamiseks memorandumist ei piisa Ministrid Toompea seinal Salajase üksuse tööjuhend Juht selgub fotofinišis Võidukas tundmatu USA vaatlusüksus võis kuritarvitada Eesti usaldust Oskustöölised lähevad välismaale leiba teenima Mida arvate sellest, et salajane üksus teid jälgib? Ennustamatu: Mikser ja Ossinovski ühel pulgal Mehed tõstsid pead Dilbert Kommentaarid Horoskoop Vankumatu keiser Välismaa Võidukas tundmatu Põgenike taustast lähemalt: mis toimub Eritreas ja Süürias? Arvamus Hent Kalmo essee: kasvuvaba tulevik? Postimees 1933. aastal: Eesti kalurid said Soome piirivalvelt peksa Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: halb homovärk Juhtkiri: nuhkimisskandaali hallid varjundid Ene Pajula: Mammi ja vihakõne Arko Olesk: kääridega kaksikheeliksi kallal Kultuur Kriminaalne teadus Luulehetk – hetk luules Pettunud armastajad Lapimaal Holograaf. Mats Traadi Solveigi laul NÄDALA PLAAT. Kabuli golfiklubi Sport Blatter valiti tagasi Kangertile neljas koht Mariel Gregor: kui peatreener on möku ehk treeneri enesekindlus kandub üle mängijatele Spordi lühiuudised Imelikud rattad ilmestavad rattarallit Tallinn Ministrid Toompea seinal Tarbija Ettevõtted otsivad endale suveabilisi AK Peeter Langovitsi tagasivaade: esimesed VISA pangakaardid NÄDALA PLAAT. Kabuli golfiklubi Kuulsused tõstavad kinnisvara hinda Hent Kalmo essee: kasvuvaba tulevik? Viimane veerg Akadeemia otsib superstaari Aruanne valijale Arko Olesk: kääridega kaksikheeliksi kallal Ene Ergma: mõtteid Eesti kõrghariduse arengust Me ei alistunud ainsagi pauguta Palun andestage meile! Arter Horoskoop Juba esmaspäevast on Kanal 2 eetris «Suvereporter» Arter soovitab Eestimaine moemärk Cannes'i punasel vaibal Väikesed pagulased Nancy Himma: kui midagi väga soovid, tekivad võimalused iseenesest Suvehõnguline grillieine murul Lase rõõm tuppa Plaadikooki saab ka ilma munata teha Gert Kullamäe, tavaline eesti vend Säti soeng ühele küljele Prii leib on magus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mariel Gregor: kui peatreener on möku ehk treeneri enesekindlus kandub üle mängijatele

2 min lugemist
Mariel Gregor. FOTO: Peeter Langovits

Kui Tartu Rock krooniti viieaastase vaheaja järel Eesti korvpallimeistriks, tunnistas peatreener Gert Kullamäe, et finaalseeria pika kaotustejada lõpp tegi olemise kergeks. Mängijad tunnustasid treenerite ettevalmistusega täppi panekut, finaalis asjad õnnestusid ja kõik olid rõõmsad.

Tellijale Tellijale

Kui aga meenutada Rocki rasket poolfinaalseeriat Rakvere Tarva vastu, meenub noruspäine Kullamäe, meenub peatreener, kes ühe time-out’i ajal hoidis kahe käega peast kinni ja ahastas, miks jääb mängujuht Tanel Sokk kaitses nii mitu korda Tarva eesliinimehe Reinar Halliku vastu, miks vastase katte-kattest mängu vastu ei saada hakkama. Oli näha, et tema mõistus on otsas, ja oli näha, et see kandus mängijatele üle, nende nõutud näod vaatasid küsivalt juhi poole, kust tuli aga ainult küsimusi. Sellisest hetkest ei ole mängijal hea väljakule naasta. Postimehe kommentaariumis nimetati Kullamäed mökuks (loo pealkiri ei ole solvumise koht ehk see pole autori arvamus Kullamäest – M. G.).

Kui meeskonnal läheb kehvasti, ei ole meeldiv ka ajakirjanikele ja fännidele põhjendusi tuua. Seesama Kullamäe ei soovinud sellesama Rakveres saadud raske võidu järel anda ühtegi intervjuud ja lükkas enda asemel tanki abitreener Toomas Kandimaa. Pärast võidukat finaalseeriat ütles ta mängujärgses intervjuus: «Teadsin, et finaalseeria esimene võit vabastab meid, vabastab mind. Ja ma ei pea enam lolli näoga ringi käima ja vastama ajakirjanike küsimustele, miks nii läks.»

29.05.2015 01.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto