Sisukord
Jalgratas
Tänane leht
30.05.2015
Eesti Tagakülg Palju õnne Eesti lühiuudised Jälitamiseks memorandumist ei piisa Ministrid Toompea seinal Salajase üksuse tööjuhend Juht selgub fotofinišis Võidukas tundmatu USA vaatlusüksus võis kuritarvitada Eesti usaldust Oskustöölised lähevad välismaale leiba teenima Mida arvate sellest, et salajane üksus teid jälgib? Ennustamatu: Mikser ja Ossinovski ühel pulgal Mehed tõstsid pead Dilbert Kommentaarid Horoskoop Vankumatu keiser Välismaa Võidukas tundmatu Põgenike taustast lähemalt: mis toimub Eritreas ja Süürias? Arvamus Hent Kalmo essee: kasvuvaba tulevik? Postimees 1933. aastal: Eesti kalurid said Soome piirivalvelt peksa Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: halb homovärk Juhtkiri: nuhkimisskandaali hallid varjundid Ene Pajula: Mammi ja vihakõne Arko Olesk: kääridega kaksikheeliksi kallal Kultuur Kriminaalne teadus Luulehetk – hetk luules Pettunud armastajad Lapimaal Holograaf. Mats Traadi Solveigi laul NÄDALA PLAAT. Kabuli golfiklubi Sport Blatter valiti tagasi Kangertile neljas koht Mariel Gregor: kui peatreener on möku ehk treeneri enesekindlus kandub üle mängijatele Spordi lühiuudised Imelikud rattad ilmestavad rattarallit Tallinn Ministrid Toompea seinal Tarbija Ettevõtted otsivad endale suveabilisi AK Peeter Langovitsi tagasivaade: esimesed VISA pangakaardid NÄDALA PLAAT. Kabuli golfiklubi Kuulsused tõstavad kinnisvara hinda Hent Kalmo essee: kasvuvaba tulevik? Viimane veerg Akadeemia otsib superstaari Aruanne valijale Arko Olesk: kääridega kaksikheeliksi kallal Ene Ergma: mõtteid Eesti kõrghariduse arengust Me ei alistunud ainsagi pauguta Palun andestage meile! Arter Horoskoop Juba esmaspäevast on Kanal 2 eetris «Suvereporter» Arter soovitab Eestimaine moemärk Cannes'i punasel vaibal Väikesed pagulased Nancy Himma: kui midagi väga soovid, tekivad võimalused iseenesest Suvehõnguline grillieine murul Lase rõõm tuppa Plaadikooki saab ka ilma munata teha Gert Kullamäe, tavaline eesti vend Säti soeng ühele küljele Prii leib on magus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Imelikud rattad ilmestavad rattarallit

5 min lugemist
Taavi Tiirik (vasakult), Katharina Elme, Kristo Herzmann ja Jaanus Ree ületamas kolm aastat tagasi iseehitatud rattal Tartu rattaralli lõpujoont. FOTO: Tarmo Haud

Selleks, et saada homseks rattaralliks kokku üksainus ratas, oli Margus Merisalul vaja koguni nelja jalgratast. Ja nädalat mõtlemist, keevitamist, katsetamist. Eile pärastlõunal kell kolm lükkas ta oma kätetöö tootmisruumist õue.

Tellijale Tellijale

See on eriline sõiduriist, mille Merisalu, kes teenib argileiba peeni puitkarpe valmistades, on neljast jalgrattast meisterdanud. Kahes reas kummaski kolm jooksu all. Sadulasse mahub kogu tema kuueliikmeline pere. Tõsi, väntamisvaeva jagub neljale. Juhtrauad on omavahel ühendatud nii, et kui üks eessõitja keerab paremale, ei saa teine eessõitja tüürida vasakule. Merisalu on naisega kokku leppinud, et juhte on sõiduriistal siiski üks – tema.

Tartlase Merisalu konstrueeritud sõiduk on ilmselt originaalseim ja erilisim, mida homse rattaralli stardis näeb. Kuigi iga aasta leidub neid, kes imelike, ebastandardsete sõiduvahenditega pilke püüavad ja võistlusele värvi lisavad. On Merisalugi seda varem teinud.

29.05.2015 01.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto