Sisukord
Välismaa
Tänane leht
01.06.2015
Eesti Mälumäng Mikseri kingitus Savisaarele Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Vabaerakond valis Herkeli tagasi IRLi taha asi ei jää Üliraske liiklusõnnetuse põhjustaja võeti vahi alla Eksperdid: BMW juht sõitis kiirusega ligi 100 km/h Tagakülg Hukkusid tegusad Rakvere inimesed Müüt tapjamaasikatest on purustatud Moskva mustas nimekirjas on ka kaheksa eestlast Majandus ELFi juht: muudatusega tahetakse võimalikult palju põlevkivi rahaks teha Seadusemuudatus kingib idavirulastele sadu töökohti Välismaa Foto: Kreeka saarele saabuvad nii turistid kui paadimigrandid Välismaa lühiuudised Guinnessi rekord ei pruugi Erdoğani päästa Moskva mustas nimekirjas on ka kaheksa eestlast Arvamus Ahto Lobjakas: munakoortel kõndijad Vene impeeriumimõtleja: Putinit võib tabada Hruštšovi saatus Erkki Bahovski: Eesti ja USA maine vaekausil Juhtkiri: Sven Mikser pani Taavi Rõivase raskesse olukorda Kultuur Traditsioonitruu rituaalsuse tunnetuslik tõde Köler Prize’i võitis Anu Vahtra Sport Spordi lühiuudised Martin Laasi ilus nädalavahetus Sündmuste käik, mis viis rallil kolme inimese hukkumiseni Tanel Kangert lõpetas Giro d'Italia taas 13. kohal Eesmärk sai pingetele vaatamata saavutatud 100 km lõpuni — lähme, mehed! Neljapaat vajab suure eesmärgi püüdmiseks muudatust Olümpiapileti jaht käib täistuuridel Peep Pahv: autorallis peab avariidega arvestama, kuid sellega ei tohi leppida Tallinn Narva maantee algus on esmaspäevast päris kinni Eksperdid: BMW juht sõitis kiirusega ligi 100 km/h Tarbija Hoiu-laenuühistu hoius on riskantne Tartu Rattaralli kõige ohtlikumas kohas kukuti ohtralt Galerii: katoliiklased tähistasid pühapildi Tartusse naasmist Ihaste elanikud võitlevad kasemetsa säilimise eest Tandemimehed näitasid imekiirust Lapsed tulevad täna õue õppima Suvelavastust rikastab tsirkus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Foto: Kreeka saarele saabuvad nii turistid kui paadimigrandid

1 min lugemist
FOTO: Reuters/ScanPix

Sõja eest pagevad süürlased, aga ka näiteks afgaanid ja pakistanlased, kes randusid otse koolivaheaja puhul Kreekasse sõitnud briti turistide silme all ja sadade kaupa Kosi saarel, põhjustasid möödunud nädalavahetusel väikese meediatormi. Nagu kirjutas tabloidleht Daily Mail, olid päikesepuhkusele saabunud britid kaunis häiritud, kui vaid paari päeva jooksul saabus neile seltsi pakkuma 1200 Euroopasse pürgijat Lähis-Idast ja Aasiast.

Tellijale Tellijale

Kreekasse tulid nad Türgist. Sõiduvahenditena kasutasid ebaseaduslikud sisenejad enamasti ülerahvastatud kummipaate, millega nad ise kohale sõudsid. Samas on Briti tabloidi väitel vaiksema ilmaga võimalik Kosile Türgist ka ujuda. Daily Maili lugu, mida illustreerisid ka pildid migrantide pilkude all kohvreid lükkavatest turistidest ja pargipingil magavatest äsjasaabunutest, tõi kaasa eriti terava reaktsiooni turismifirmadelt. Nood ruttasid kinnitama, et tegelikult pole olukord 30 000 alalise elanikuga Kreeka saarel sugugi nii hull, kui leht kirjutas, ning sinna võib siiski rahulikult puhkama sõita.

Daily Maili andmeil küsivad inimkaubitsejad kummipaadiga «paketireisi» eest Türgist Kosile 800 eurot ehk tõenäoliselt märksa rohkem kui britid oma edasi-tagasi puhkuselennu eest, eriti arvestades, et reisibürood hoolitsevad tihti ka öömaja eest. Sealt edasi on paljud migrandid kogu oma rahast ilma ja ongi sunnitud ööbima tänavail ja mahajäetud majades. Samas oli väljaanne rääkinud ka Damaskusest pagenud keskklassi taustaga asüülitaotlejaga, kes pärast paadireisi läks samamoodi hotelli nagu briti turistidki.

30.05.2015 02.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto