N, 6.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Foto: Kreeka saarele saabuvad nii turistid kui paadimigrandid

Reuters/Scanpix/PM
Foto: Kreeka saarele saabuvad nii turistid kui paadimigrandid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Sõja eest pagevad süürlased, aga ka näiteks afgaanid ja pakistanlased, kes randusid otse koolivaheaja puhul Kreekasse sõitnud briti turistide silme all ja sadade kaupa Kosi saarel, põhjustasid möödunud nädalavahetusel väikese meediatormi. Nagu kirjutas tabloidleht Daily Mail, olid päikesepuhkusele saabunud britid kaunis häiritud, kui vaid paari päeva jooksul saabus neile seltsi pakkuma 1200 Euroopasse pürgijat Lähis-Idast ja Aasiast.

Kreekasse tulid nad Türgist. Sõiduvahenditena kasutasid ebaseaduslikud sisenejad enamasti ülerahvastatud kummipaate, millega nad ise kohale sõudsid. Samas on Briti tabloidi väitel vaiksema ilmaga võimalik Kosile Türgist ka ujuda. Daily Maili lugu, mida illustreerisid ka pildid migrantide pilkude all kohvreid lükkavatest turistidest ja pargipingil magavatest äsjasaabunutest, tõi kaasa eriti terava reaktsiooni turismifirmadelt. Nood ruttasid kinnitama, et tegelikult pole olukord 30 000 alalise elanikuga Kreeka saarel sugugi nii hull, kui leht kirjutas, ning sinna võib siiski rahulikult puhkama sõita.

Daily Maili andmeil küsivad inimkaubitsejad kummipaadiga «paketireisi» eest Türgist Kosile 800 eurot ehk tõenäoliselt märksa rohkem kui britid oma edasi-tagasi puhkuselennu eest, eriti arvestades, et reisibürood hoolitsevad tihti ka öömaja eest. Sealt edasi on paljud migrandid kogu oma rahast ilma ja ongi sunnitud ööbima tänavail ja mahajäetud majades. Samas oli väljaanne rääkinud ka Damaskusest pagenud keskklassi taustaga asüülitaotlejaga, kes pärast paadireisi läks samamoodi hotelli nagu briti turistidki.

Märksõnad
Tagasi üles