Sisukord
Sport
Tänane leht
01.06.2015
Eesti Mälumäng Mikseri kingitus Savisaarele Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Vabaerakond valis Herkeli tagasi IRLi taha asi ei jää Üliraske liiklusõnnetuse põhjustaja võeti vahi alla Eksperdid: BMW juht sõitis kiirusega ligi 100 km/h Tagakülg Hukkusid tegusad Rakvere inimesed Müüt tapjamaasikatest on purustatud Moskva mustas nimekirjas on ka kaheksa eestlast Majandus ELFi juht: muudatusega tahetakse võimalikult palju põlevkivi rahaks teha Seadusemuudatus kingib idavirulastele sadu töökohti Välismaa Foto: Kreeka saarele saabuvad nii turistid kui paadimigrandid Välismaa lühiuudised Guinnessi rekord ei pruugi Erdoğani päästa Moskva mustas nimekirjas on ka kaheksa eestlast Arvamus Ahto Lobjakas: munakoortel kõndijad Vene impeeriumimõtleja: Putinit võib tabada Hruštšovi saatus Erkki Bahovski: Eesti ja USA maine vaekausil Juhtkiri: Sven Mikser pani Taavi Rõivase raskesse olukorda Kultuur Traditsioonitruu rituaalsuse tunnetuslik tõde Köler Prize’i võitis Anu Vahtra Sport Spordi lühiuudised Martin Laasi ilus nädalavahetus Sündmuste käik, mis viis rallil kolme inimese hukkumiseni Tanel Kangert lõpetas Giro d'Italia taas 13. kohal Eesmärk sai pingetele vaatamata saavutatud 100 km lõpuni — lähme, mehed! Neljapaat vajab suure eesmärgi püüdmiseks muudatust Olümpiapileti jaht käib täistuuridel Peep Pahv: autorallis peab avariidega arvestama, kuid sellega ei tohi leppida Tallinn Narva maantee algus on esmaspäevast päris kinni Eksperdid: BMW juht sõitis kiirusega ligi 100 km/h Tarbija Hoiu-laenuühistu hoius on riskantne Tartu Rattaralli kõige ohtlikumas kohas kukuti ohtralt Galerii: katoliiklased tähistasid pühapildi Tartusse naasmist Ihaste elanikud võitlevad kasemetsa säilimise eest Tandemimehed näitasid imekiirust Lapsed tulevad täna õue õppima Suvelavastust rikastab tsirkus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rattaralli kõige ohtlikumas kohas kukuti ohtralt

1 min lugemist

Pühapäeval sõidetud Tartu rattaralli pikema distantsi vaieldamatult kõige ohtlikum koht oli täisnurkne kurv Kuremaa alevikus Jõgevamaal. Nagu karta oli, leidis seal aset hulk kukkumisi, mille põhjustamisel oli oma osa ka asjatundmatult pargitud kiirabiautol.

Kurvi tegi ohtlikuks asjaolu, et sellele eelnes mitmesaja meetri pikkune järsk laskumine Laiuse voorelt. Osalejad, kes polnud varem seda rada läbi sõitnud, ehmatasid omajagu kui märkasid, et umbes 50 km/h hoo mahapidurdamiseks jääb vaevu mõnikümmend meetrit.

Kui suurte kogemustega liidrid pääsesid kurvist kenasti läbi, siis üsna pea hakkas võistlejaid väriskurvist välja kanduma. Üks vastu puud sõitnud mees sai tugevasti haiget ja talle kutsuti järgi kiirabi.

Abi saabus peagi, kuid siis läks olukord veelgi hullemaks. Nimelt otsustas kiirabiauto juht parkida oma masina otse kõige kitsamas kohas väliskurvi. See tekitas pealtvaatajates ja ratturites suurt hämmingut. Kiirabibrigaadi peale lausa karjuti ja nõuti masina mujale ajamist. Seda juht aga ei teinud.

Kohe, kui meedikud olid kummardunud tõsisemalt viga saanud abivajaja kohale, paiskus üks sõitja tugeva kolksuga vastu kiirabiautot. Ninast veri väljas, kogus mees end ja otsustas siiski edasi sõita. Veel paar inimest sõitis otse vastu kiirabiautot. Meedikud ei saanudki esimest kannatanut haiglasse viia, vaid tohterdada oli vaja üha uusi kukkujaid.

Seotud lood
30.05.2015 02.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto