Sisukord
Arvamus
Postimees
01.06.2015
Eesti Mälumäng Mikseri kingitus Savisaarele Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Vabaerakond valis Herkeli tagasi IRLi taha asi ei jää Üliraske liiklusõnnetuse põhjustaja võeti vahi alla Eksperdid: BMW juht sõitis kiirusega ligi 100 km/h Tagakülg Hukkusid tegusad Rakvere inimesed Müüt tapjamaasikatest on purustatud Moskva mustas nimekirjas on ka kaheksa eestlast Majandus ELFi juht: muudatusega tahetakse võimalikult palju põlevkivi rahaks teha Seadusemuudatus kingib idavirulastele sadu töökohti Välismaa Foto: Kreeka saarele saabuvad nii turistid kui paadimigrandid Välismaa lühiuudised Guinnessi rekord ei pruugi Erdoğani päästa Moskva mustas nimekirjas on ka kaheksa eestlast Arvamus Ahto Lobjakas: munakoortel kõndijad Vene impeeriumimõtleja: Putinit võib tabada Hruštšovi saatus Erkki Bahovski: Eesti ja USA maine vaekausil Juhtkiri: Sven Mikser pani Taavi Rõivase raskesse olukorda Kultuur Traditsioonitruu rituaalsuse tunnetuslik tõde Köler Prize’i võitis Anu Vahtra Sport Spordi lühiuudised Martin Laasi ilus nädalavahetus Sündmuste käik, mis viis rallil kolme inimese hukkumiseni Tanel Kangert lõpetas Giro d'Italia taas 13. kohal Eesmärk sai pingetele vaatamata saavutatud 100 km lõpuni — lähme, mehed! Neljapaat vajab suure eesmärgi püüdmiseks muudatust Olümpiapileti jaht käib täistuuridel Peep Pahv: autorallis peab avariidega arvestama, kuid sellega ei tohi leppida Tallinn Narva maantee algus on esmaspäevast päris kinni Eksperdid: BMW juht sõitis kiirusega ligi 100 km/h Tarbija Hoiu-laenuühistu hoius on riskantne Tartu Rattaralli kõige ohtlikumas kohas kukuti ohtralt Galerii: katoliiklased tähistasid pühapildi Tartusse naasmist Ihaste elanikud võitlevad kasemetsa säilimise eest Tandemimehed näitasid imekiirust Lapsed tulevad täna õue õppima Suvelavastust rikastab tsirkus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: Eesti ja USA maine vaekausil

3 min lugemist
Erkki Bahovski FOTO: Mihkel Maripuu

On selge, et USA saatkonnal on kindlad turvanõuded, millest ei saa taganeda, teisalt ei ole lubatav nuhkida süütute inimeste järel. Selle kahe tõsiasja vahel tulebki leida kompromiss, kirjutab kolumnist Erkki Bahovski.

Tellijale Tellijale

Eelmise nädala Postimees avaldas uudise, et USA saatkond jälgib Tallinna kesklinnas kahtlasi inimesi, kes võivad lõpuks «õnnelike asjaolude» kokkulangemisel sattuda viisakeelu alla. Pärast seda vallandus meedialumepall – küll olla tegemist veega Kremli propagandaveskile, küll võinuks teemast üldse kirjutamata jätta ja nii edasi.

Kremli propaganda leiab Eestist vajaduse korral teemasid kasvõi kivist vett välja pigistades. Selle pärast ei peaks üldse muretsema – meenutagem näiteks «Tujurikkujast» laenatud sketše Jaak Madisonist kõneleva uudisloo juures. Otse vastupidi: see, et Postimees kirjutas USA saatkonna salajasest tegevusest, näitabki, et Eesti ajakirjandus ei käitu Valge Maja vasallina, nagu Kremli propagandistid on meil ja mujal vahelduva eduga aastaid padranud. Kui heita pilk sotsiaalmeediale, siis võib ka sealt leida pidevailt viiteid Eesti meedia väidetavale koogutamisele USA ees.

30.05.2015 02.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto