Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Erkki Bahovski: Eesti ja USA maine vaekausil

Erkki Bahovski FOTO: Mihkel Maripuu

On selge, et USA saatkonnal on kindlad turvanõuded, millest ei saa taganeda, teisalt ei ole lubatav nuhkida süütute inimeste järel. Selle kahe tõsiasja vahel tulebki leida kompromiss, kirjutab kolumnist Erkki Bahovski.

Tellijale Tellijale

Eelmise nädala Postimees avaldas uudise, et USA saatkond jälgib Tallinna kesklinnas kahtlasi inimesi, kes võivad lõpuks «õnnelike asjaolude» kokkulangemisel sattuda viisakeelu alla. Pärast seda vallandus meedialumepall – küll olla tegemist veega Kremli propagandaveskile, küll võinuks teemast üldse kirjutamata jätta ja nii edasi.

Kremli propaganda leiab Eestist vajaduse korral teemasid kasvõi kivist vett välja pigistades. Selle pärast ei peaks üldse muretsema – meenutagem näiteks «Tujurikkujast» laenatud sketše Jaak Madisonist kõneleva uudisloo juures. Otse vastupidi: see, et Postimees kirjutas USA saatkonna salajasest tegevusest, näitabki, et Eesti ajakirjandus ei käitu Valge Maja vasallina, nagu Kremli propagandistid on meil ja mujal vahelduva eduga aastaid padranud. Kui heita pilk sotsiaalmeediale, siis võib ka sealt leida pidevailt viiteid Eesti meedia väidetavale koogutamisele USA ees.

30.05.2015 02.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto