N, 6.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eksperdid: BMW juht sõitis kiirusega ligi 100 km/h

Georgi Beltadze
, reporter
Eksperdid: BMW juht sõitis kiirusega ligi 100 km/h
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Möödunud kevadel juhtus Tallinnas suur avarii, kus sai vigastada 14 inimest. Ekspertiis tuvastas, et õnnetuse põhjustanud noormees oli joobes.
Möödunud kevadel juhtus Tallinnas suur avarii, kus sai vigastada 14 inimest. Ekspertiis tuvastas, et õnnetuse põhjustanud noormees oli joobes. Foto: Martin Ilustrumm

Transporditehnika eriala spetsialistide, riiklikult tunnustatud autotehnikaekspertide esialgsel hinnangul sõitis BMW, mis põhjustas 16. mail Tallinna kesklinnas 14 kannatanuga lõppenud suuravarii, 98 km/h.

Postimees palus Tartu maantee ja Kreutzwaldi tänava ristmikul toimunud liiklusõnnetuse tehnilisi asjaolusid hinnata Tallinna Tehnikaülikooli autotehnika õppetooli spetsialistidel ja OÜ Lettore töötajatel Janek Luppinil ja Hans Rämmalil. Liiklusõnnetuste süvauuringutega tegelevad eksperdid analüüsisid sündmuskohal tehtud fotosid, liiklusõnnetusega seostatavaid jälgi ning turvakaamera videosalvestist.

Nimetatud andmete ja turvakaamera nähtavussektori kontrollmõõtmiste alusel oli võimalik rekonstrueerida liiklusõnnetuse kulg ja anda hinnang tarviliku täpsusega, kasutades selleks eritarkvara PC-Crash.

Tagasi üles