Sisukord
Autosport
Tänane leht
01.06.2015
Eesti Mälumäng Mikseri kingitus Savisaarele Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Vabaerakond valis Herkeli tagasi IRLi taha asi ei jää Üliraske liiklusõnnetuse põhjustaja võeti vahi alla Eksperdid: BMW juht sõitis kiirusega ligi 100 km/h Tagakülg Hukkusid tegusad Rakvere inimesed Müüt tapjamaasikatest on purustatud Moskva mustas nimekirjas on ka kaheksa eestlast Majandus ELFi juht: muudatusega tahetakse võimalikult palju põlevkivi rahaks teha Seadusemuudatus kingib idavirulastele sadu töökohti Välismaa Foto: Kreeka saarele saabuvad nii turistid kui paadimigrandid Välismaa lühiuudised Guinnessi rekord ei pruugi Erdoğani päästa Moskva mustas nimekirjas on ka kaheksa eestlast Arvamus Ahto Lobjakas: munakoortel kõndijad Vene impeeriumimõtleja: Putinit võib tabada Hruštšovi saatus Erkki Bahovski: Eesti ja USA maine vaekausil Juhtkiri: Sven Mikser pani Taavi Rõivase raskesse olukorda Kultuur Traditsioonitruu rituaalsuse tunnetuslik tõde Köler Prize’i võitis Anu Vahtra Sport Spordi lühiuudised Martin Laasi ilus nädalavahetus Sündmuste käik, mis viis rallil kolme inimese hukkumiseni Tanel Kangert lõpetas Giro d'Italia taas 13. kohal Eesmärk sai pingetele vaatamata saavutatud 100 km lõpuni — lähme, mehed! Neljapaat vajab suure eesmärgi püüdmiseks muudatust Olümpiapileti jaht käib täistuuridel Peep Pahv: autorallis peab avariidega arvestama, kuid sellega ei tohi leppida Tallinn Narva maantee algus on esmaspäevast päris kinni Eksperdid: BMW juht sõitis kiirusega ligi 100 km/h Tarbija Hoiu-laenuühistu hoius on riskantne Tartu Rattaralli kõige ohtlikumas kohas kukuti ohtralt Galerii: katoliiklased tähistasid pühapildi Tartusse naasmist Ihaste elanikud võitlevad kasemetsa säilimise eest Tandemimehed näitasid imekiirust Lapsed tulevad täna õue õppima Suvelavastust rikastab tsirkus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sündmuste käik, mis viis rallil kolme inimese hukkumiseni

3 min lugemist
Harju rallil hukkus kolm pealtvaatajat. FOTO: Tiit Reinberg / Järva Teataja

Janek Jelle jõudis Harju rallil läbida viis kiiruskatset, kui päevinäinud Lada käigukasti rikke tõttu jäi tema ja kaardilugeja Taavi Udevaldi võistlus pooleli. Päikesepaistelisel laupäeval otsustati ebaõnnest hoolimata rallit edasi nautida. Kampa võeti ka mehaanik Lauri ja tema tüdruksõber Triinu ning seltskond suundus legendaarsele Matsimäe kiiruskatsele.

Tellijale Tellijale

Kolmik valis elamuse saamiseks ja kolleegide kihutamise jälgimiseks pealtvaatajatele raskesti ligipääsetava koha, pisut rohkem kui kaks kilomeetrit pärast starti. Värske raiesmiku vahel lookleval lõigul on kaks rallisõitjate mõistes vaevumärgatavat kurvi, millele järgneb väike tõus trampliinile.

Kuigi rahvast polnud palju – juurdepääsuteede puudumise tõttu pääseb sinna vaid enne kiiruskatse algust – olid kohal rajaturvajad ning trampliini nukist alates oli tõmmatud turvalint. Nagu ikka sellistes kohtades, oli turvaala lehtri kujuline, et hoida ära trampliinil juhtuda võivate ootamatuste ränki tagajärgi. Trampliinile järgnes poolesaja meetri pikkune pealtvaatajate keelu ala.

Ilmselgelt ei osanud keegi arvata, et midagi ootamatut võib juhtuda hoopis enne trampliini. Ei osanud ka mitmeaastase rallisõitja kogemusega 41-aastane Janek Jelle, kes koos oma kaaslastega jälgis autode möödakihutamist trampliinile eelnenud kergest vasakkurvist vaadates paremal ehk välisservas. Tõsi, inimesed seisid teepervest eemal, künka otsas ja väidetavalt ka turvalindi taga.

30.05.2015 02.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto