Sisukord
Uudised
Postimees
01.06.2015
Eesti Mälumäng Mikseri kingitus Savisaarele Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Vabaerakond valis Herkeli tagasi IRLi taha asi ei jää Üliraske liiklusõnnetuse põhjustaja võeti vahi alla Eksperdid: BMW juht sõitis kiirusega ligi 100 km/h Tagakülg Hukkusid tegusad Rakvere inimesed Müüt tapjamaasikatest on purustatud Moskva mustas nimekirjas on ka kaheksa eestlast Majandus ELFi juht: muudatusega tahetakse võimalikult palju põlevkivi rahaks teha Seadusemuudatus kingib idavirulastele sadu töökohti Välismaa Foto: Kreeka saarele saabuvad nii turistid kui paadimigrandid Välismaa lühiuudised Guinnessi rekord ei pruugi Erdoğani päästa Moskva mustas nimekirjas on ka kaheksa eestlast Arvamus Ahto Lobjakas: munakoortel kõndijad Vene impeeriumimõtleja: Putinit võib tabada Hruštšovi saatus Erkki Bahovski: Eesti ja USA maine vaekausil Juhtkiri: Sven Mikser pani Taavi Rõivase raskesse olukorda Kultuur Traditsioonitruu rituaalsuse tunnetuslik tõde Köler Prize’i võitis Anu Vahtra Sport Spordi lühiuudised Martin Laasi ilus nädalavahetus Sündmuste käik, mis viis rallil kolme inimese hukkumiseni Tanel Kangert lõpetas Giro d'Italia taas 13. kohal Eesmärk sai pingetele vaatamata saavutatud 100 km lõpuni — lähme, mehed! Neljapaat vajab suure eesmärgi püüdmiseks muudatust Olümpiapileti jaht käib täistuuridel Peep Pahv: autorallis peab avariidega arvestama, kuid sellega ei tohi leppida Tallinn Narva maantee algus on esmaspäevast päris kinni Eksperdid: BMW juht sõitis kiirusega ligi 100 km/h Tarbija Hoiu-laenuühistu hoius on riskantne Tartu Rattaralli kõige ohtlikumas kohas kukuti ohtralt Galerii: katoliiklased tähistasid pühapildi Tartusse naasmist Ihaste elanikud võitlevad kasemetsa säilimise eest Tandemimehed näitasid imekiirust Lapsed tulevad täna õue õppima Suvelavastust rikastab tsirkus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lapsed tulevad täna õue õppima

2 min lugemist
Lastekaitsepäev Tartus. FOTO: Kristjan Teedema

Täna tähistatakse kesklinnas lastekaitsepäeva, mis seekord kannab pealkirja «Õues õppida on mõnus!». Küüni tänava ja Vabaduse puiestee vahel pargis on avatud üle saja õpitoa, kus saab nii sportida, meisterdada kui ka mängida.

Kell 9.20 alustab Raekoja platsil regilaulu õpituba. Üheskoos lauldakse lastekaitsepäev avatuks ja suundutakse koos naksitrallide Muhvi, Sammalhabeme ja Kingpoolega rongkäigule Vabaduse puiesteele.

Tänavuse lastekaitsepäeva märk on sinine kass, mis sümboliseerib mängulisust ja fantaasiarohkust, mida on kõikides lastes. Üheksasada last on meisterdanud endale sinise kassipoja, mis pärast rongkäiku asetatakse raekoja ette kassipessa.

Mitmesugused maailmad

Terve päeva on kaubamajast Raekoja platsini avatud maailmad: teatri-, tervise-, linnajuhtide-, liiklus-, muusika-, kunsti-, pärimus-, teadus-, tantsu-, toidukunsti-, mängu-, lugemis- ja loovus-, seiklus-, töö-, spordi- ja loodusmaailm.

Lastekaitsepäeva peakorraldaja on Lille maja noortekeskus. Keskuse direktor Hele Riit-Vällik rääkis, et see päev pakub õpitube, mida saab nautida ringi käies ja vaadates, kuid samas on ka võimalus joosta, ronida ja mängida.

Näiteks teatrimaailmas saavad lapsed vaadata telgis etendusi. Samal ajal on Riit-Välliku sõnul kaubamaja ees suur ala, kus saab tennist mängida ja spordiala lähemalt tundma õppida.

Õpitu kinnistamine

Tartu kaubamaja on esimesest kolmanda korruseni aga kõik teadusmaailma käes, seal on esindatud nii Ahhaa keskus kui ka Tartu ülikooli teaduskool.

«Kõik tegevused on selleks, et valmistada lapsi suveks ette ja samas kinnistada ka koolis õpitut,» lausus Riit-Vällik.

Tänavuse lastekaitsepäeva sündmused kesklinnas lõppevad kell 15.

Tund hiljem stardib juba kümnendat korda kontorirottide kilomeetripikkune võidujooks Tartu Rat Race, mille start ja finiš on Raekoja platsil. Tänavu toetatakse selle jooksuga Tartu andekate laste huviharidust.

Kell 14 oodatakse aga kuni 3. klassi õpilasi kaubamaja parki Hiirtejooksule.
----------------------

Lastekaitsepäev

1. juuni sündmused kesklinnas

• Kell 9.30 rongkäik Raekoja platsilt.

• Kell 10–15  avatud mitme-sugused maailmad.

• Kell 14 Hiirtejooks lastele.

• Kell 16 kontorirottide jooks Rat Race.

• Rohkem infot leiab

Lille maja kodulehelt

www.lille.tartu.ee.

Seotud lood
30.05.2015 02.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto