Sisukord
Arvamus
Tänane leht
02.06.2015
Eesti Mälumäng Partei nimeks saab Isamaa? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Raske õnnetuse põhjustas krooniline roolijoodik Igapäevasest rongisõidust sai kannatuste rada Eesti lühiuudised Tagakülg Täna algab Pihkvas kohtupidamine Kohvri üle Lastekaitsepäeval jagati tunnustust ja kinke Elron: meil ei olnud suuremat rongi liinile saata Reinsalu: oma toolist ma kinni ei hoia Ameerika vanemakoolitus osutus Eesti jaoks sobivaks Palts soovitab «poistel» tõmbuda tagaplaanile Esikülg 2.06 Majandus Noor ettevõtja toob oma mentori Eestisse Majanduse lühiuudised Disneyst on saanud Hollywoodi rahamasin Välismaa Vaidlus takistab USA luure tööd Cameron jonni ei jäta Välismaa lühiuudised Arvamus Jaak Jõerüüt: IRL kahe juhikandidaadiga mäekõrguste probleemide ees Rein Taagepera: nahk ja keel Urmas Sutrop: Reformierakonna liikmeskonnast Juhtkiri: Mis on pildil valesti? Jevgenia Värä: ilma eelarvamusteta Postimees 1928. aastal: segadus ülemistes sfäärides Kuus õlut või neli õlut – selles on küsimus Kultuur Hirmuga elades ei ole nüanssideks aega Sport Šarapova langes välja Spordi lühiuudised Rock loodab osaleda uues tugevas eurosarjas Koondis vajab kvaliteetseid mänge ja lisaraha Füüsilise ettevalmistuse treener: Venno on teinud suure arengu Euroopa jalgpallijuhid jätkavad mässu FIFA vastu Tallinn Puud vigastasid trolliliini ja pargis istunud naist Nõmmel varastati väligrill Tarbija Android uueneb mitmest küljest Tartu Lihaturg lõi haljendama linnapea eestvõttel Tänavaaugus ratta lõhkunu jäi valurahata Teadlased uurisid Tartumaa laste allergiaid Rannahooaeg algas Tartus päikeseliselt Võimlejad kogunevad suurele peole Vaba elu vee peal polegi mõeldamatu: igaüks võib kesklinna jõele kolida Kutsehariduskeskus peab taaskasutuslaata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Urmas Sutrop: Reformierakonna liikmeskonnast

2 min lugemist
Urmas Sutrop FOTO: Postimees.ee

Ma astusin Reformierakonna liikmeks emakeelepäeval, eelmise aasta 14. märtsil. Postimehe esiküljel oli samal päeval suur pealkiri – «Reformierakonna fiasko» – ja sees kirjutati, et oravad on tupikusse aetud. Ajakirjanikud ja tuttavad küsisid minult, kas ma olen hulluks läinud. See kõik ei takistanud mind erakonnaga liitumast, sest ma uskusin erakonda siis ja usun ka nüüd.

Tellijale Tellijale

2007. aasta aprillimäsu pani mind maailma asjadele uutmoodi vaatama. Mulle sai selgeks, et meie ühiskond on jagunenud valgeteks ja punasteks jõududeks. Valgete rahvuslike jõudude juhtrolli võttis Ansip, kes kujundlikult väljendades on Kalevipoja mõõtu mees, kes kandis üksinda seljas minema vaenlase pronksist sõduri. Maailmavaatelt olen ma rahvuslane ja liberaal ning Reformierakonna rahvusliberaalne pööre vastas ja vastab täielikult minu arusaamadele väärtustest. Neid väärtusi – nii rahvuslikke kui ka liberaalseid – olen ma pidevalt kaitsnud. Erakonnaga liitumine oli minu jaoks loomulik asjade käik.

Nüüd, kui ma olen olnud aasta aega erakonna liige, on mul tekkinud mõned erakonda puudutavad küsimused. Äsja Tartus toimunud erakonna üldkogu ainult süvendas neid. Eelkõige puudutavad need erakonna liikmeskonda, kuid mitte ainult. Erakonnal on 12 500 liiget (ümardan kõik arvud), liikmemaksu maksab neist üks viiendik (2500 liiget) ning sisevalimistel osaleb umbes seitse protsenti liikmetest (900) liiget. Klassikaliselt sedeliga käis neist maakondades hääletamas omakorda ainult kümnendik (90). Mida see kõik erakonna liikmeskonna ja juhtimise kohta tähendab ja näitab?

01.06.2015 03.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto