E, 5.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ameerika vanemakoolitus osutus Eesti jaoks sobivaks

Anneli Ammas
, reporter
Ameerika vanemakoolitus osutus Eesti jaoks sobivaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tapal lapsevanemaid õpetav Julia Kovalenko on proovinud ka ise oma poiste, 6aastase Jevgeni ja 8aastase Georgi peal Ameerika vanemakoolitust. Läinud laupäeval käis Julia koos abikaasa Aleksandri ja poistega koos Tallinnas lõunastamas ja siis tsirkuses.
Tapal lapsevanemaid õpetav Julia Kovalenko on proovinud ka ise oma poiste, 6aastase Jevgeni ja 8aastase Georgi peal Ameerika vanemakoolitust. Läinud laupäeval käis Julia koos abikaasa Aleksandri ja poistega koos Tallinnas lõunastamas ja siis tsirkuses. Foto: Eero Vabamägi

Ameerikast pärit vanemlusprogrammi, millele osa Eesti kasvatusteadlasi vastu seisab, on läbinud esimesed ligi 60 lapsevanemat ja vanavanemat ning isegi juhendajad üllatusid, kui kiiresti see laste ja vanemate suhteid parandas.

38-aastane Ljubov tegi enda meelest oma poja heaks kõik, kuid ometi oli pidevalt tüli majas, esimese klassi poiss käitus halvasti, oli agressiivne, raskusi oli ka koolis. Pärast neljakuist vanemate õppegrupis käimist on laps nii kodus kui ka koolis hoopis rahulikum.

Kõlab justkui muinasjutt, aga Ljubov kinnitab, et nende elu on kardinaalselt muutunud. Ta oli üks 59 lapsevanemast, kes oli valmis osalema Ameerikas 30 aastat arendatud vanemlusprogrammis «Imelised aastad», mis on mõeldud 3–8-aastaste laste vanemaile.

Tagasi üles