Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ameerika vanemakoolitus osutus Eesti jaoks sobivaks

5 min lugemist
Tapal lapsevanemaid õpetav Julia Kovalenko on proovinud ka ise oma poiste, 6aastase Jevgeni ja 8aastase Georgi peal Ameerika vanemakoolitust. Läinud laupäeval käis Julia koos abikaasa Aleksandri ja poistega koos Tallinnas lõunastamas ja siis tsirkuses. FOTO: Eero Vabamägi

Ameerikast pärit vanemlusprogrammi, millele osa Eesti kasvatusteadlasi vastu seisab, on läbinud esimesed ligi 60 lapsevanemat ja vanavanemat ning isegi juhendajad üllatusid, kui kiiresti see laste ja vanemate suhteid parandas.

Tellijale

38-aastane Ljubov tegi enda meelest oma poja heaks kõik, kuid ometi oli pidevalt tüli majas, esimese klassi poiss käitus halvasti, oli agressiivne, raskusi oli ka koolis. Pärast neljakuist vanemate õppegrupis käimist on laps nii kodus kui ka koolis hoopis rahulikum.

Kõlab justkui muinasjutt, aga Ljubov kinnitab, et nende elu on kardinaalselt muutunud. Ta oli üks 59 lapsevanemast, kes oli valmis osalema Ameerikas 30 aastat arendatud vanemlusprogrammis «Imelised aastad», mis on mõeldud 3–8-aastaste laste vanemaile.

01.06.2015 03.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto