E, 16.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rein Taagepera: nahk ja keel

Oma nahka hoides võib seda kergemini kaotada oma keele
Rein Taagepera
Rein Taagepera: nahk ja keel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rein Taagepera
Rein Taagepera Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kas immigrante on põhjust karta või hoopis oodata? Poliitikateadlane Rein Taagepera kirjutab, et tema California Ülikoolis oleku aja vältel on seal vahetunud valdav nahavärv, ent kultuuri on see muutnud hämmastavalt vähe.

Kui 45 aasta eest asusin õpetama California Ülikoolis, oli see valge ülikool. Valgenahksed professorid, sekretärid ja tudengid. Nüüd on nad tõmmud või pilusilmsed. Või mõlemat. Tumedad juuksed hästi sirged või hästi krässus. Valged moodustavad minu Irvine’i linnakus kõigest viiendiku tudengeist. Õppejõudude, eriti vanemate hulgas on valgeid rohkem. Mõnda aega.

Hea hulk tudengid on ladinaameerika päritolu. Hästi palju on Vietnamist – need, kelle pered 1970ndail kommunismi eest põgenesid. Hepitatakse, et UCI tähendavat mitte University of California, Irvine vaid hoopis UC Indochina. Ongi üle poole tudengeist ida-aasia päritolu. Mu praeguse parima doktorandi juured on Indias. Sama pilti näen oma linnajao ostukeskuses. Noored hiinlased ja vanad valged klientideks, mehhiklane teenindajaks. Või vastupidi.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles